Ювентус оцеля в истински трилър с Олимпиакос (видео)

Отборът на Ювентус запази реален шанс за класиране на 1/8-финал в Шампионската лига след като тази вечер надигра Олимпиакос с 3:2 в домакинството си от група "А". Така "бианконерите" записаха втората си победа и се изравниха по точки с днешния си съперник. Срещата бе изключително вълнуваща като водачеството в резултата се смени няколко пъти. Първо Юве поведе в 21-ата минута с гол на Андреа Пирло, но гостите направиха обрат чрез Алваро Ботиа в 24-ата и Ндинга в 61-ата минута. "Старата госпожа" обаче успя да се пребори за нов обрат за две минути като първо в 65-ата минута Роберто си вкара автогол, а в 66-ата Погба направи 3:2. В добавеното време пък Артуро Видал пропусна и дузпа за домакините.В този мач треньорът на "бианконерите" Масимилиано Алегри бе заложил на доста нападателна схема 4-3-1-2. В атака пък отново шанс получи Алваро Мората вместо Фернандо Йоренте, като той си партнираше с Карлос Тевес.Юве стартира двубоя доста настървено и обсади вратата на съперника. Така в 12-ата минута се стигна до първата сериозна опасност и Пол Погба отправи хубав изстрел от труден ъгъл, но вратаря спаси. След това и Клаудио Маркизио пробва рефлексите на Роберто, който отново направи страхотно спасяване. Веднага след това обаче и гърците показаха зъбите си и Ибрахим Афелай стреля от далеч, макар да не затрудни особено Буфон.Юве обаче продължи да търси гола и в 21-ата минута резултатът бе открит. Пол Погба спечели фаул пред наказателното поле, а Андреа Пирло, който играеше своя мач номер 100 в Шампионската лига, с прекрасен изстрел прати кълбото в горния ляв ъгъл за 1:0.Радостта на домакините обаче бе кратка и в 24-ата минута Олимпиакос възстанови равенството. След едно центриране от корнер Алберто Ботиа се извиси и с глава прати топката във вратата за 1:1."Старата госпожа" обаче нямаше друг избор освен да продължи да атакува и в 28-ата минута Пирло центрира от фаул и Леонардо Бонучи стреля с глава, но неточно. След това в 37-ата минута Карлос Тевес стреля от далеч, но и той не бе прецизен. В 43-ата минута пък се стигна до най-добрата възможност пред Роберто като топката бе центрирана великолепно във вратарското поле, където няколко играчи на Юве бяха на добра позиция, но не се стигна до голов удар.И втората част започна с натиск на Ювентус, но реалните голови положения липсваха. За сметка на това Олимпиакос действаше доста опасно на контраатака и в 61-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле, защитата не се намеси добре и тя стигна до Маниатис, който я върна пред вратата и там Ндинга с глава отбеляза за 1:2.Това бе сериозен шок за домакините, който обаче успяха много бързо да се съвземат. В 65-ата минута след центриране в наказателното поле Фернандо Йоренте малко случайно стреля с глава, топката срещна гредата и след това крака на вратаря Роберто, за да се озове в мрежата за 2:2. Само минута по-късно пък Юве направи пълен обрат. Погба получи на границата на наказателното поле и със силен удар по земя не остави шансове на вратаря за 3:2.До края Олимпиакос опита слаб натиск и в 77-ата минута Елабделауи стреля опасно. В 85-ата минута обаче Тевес можеше да реши всичко с удар от воле от близо, но покрай вратата, а в 88-ата минута сериозен пропуск направи и Перейра. В добавеното време "бианконерите" спечелиха и дузпа, но Видал пропусна от бялата точка, като този пропуск може да изиграе лоша шега, ако двата тима завършат с равен брой точки, тъй като гърците имат предимство в преките двубои заради двата отбелязани гола днес.В крайна сметка Юве записа ценна победа и излезе на 2-ото място в класирането с 6 точки, колкото има и Олимпиакос, но той е с по-лоша голова разлика и затова е 3-ти.Ювентус - Олимпиакос 3:21:0 Пирло (21)1:1 Ботиа (24)1:2 Ндинга (61)2:2 Роберто (65) авт.3:2 Погба (66)МИНУТА ПО МИНУТА