Ювентус оцеля в истински трилър с Олимпиакос (видео)

Отборът на Ювентус запази реален шанс за класиране на 1/8-финал в Шампионската лига след като тази вечер надигра Олимпиакос с 3:2 в домакинството си от група "А". Така "бианконерите" записаха втората си победа и се изравниха по точки с днешния си съперник. Срещата бе изключително вълнуваща като водачеството в резултата се смени няколко пъти. Първо Юве поведе в 21-ата минута с гол на Андреа Пирло, но гостите направиха обрат чрез Алваро Ботиа в 24-ата и Ндинга в 61-ата минута. "Старата госпожа" обаче успя да се пребори за нов обрат за две минути като първо в 65-ата минута Роберто си вкара автогол, а в 66-ата Погба направи 3:2. В добавеното време пък Артуро Видал пропусна и дузпа за домакините.

В този мач треньорът на "бианконерите" Масимилиано Алегри бе заложил на доста нападателна схема 4-3-1-2. В атака пък отново шанс получи Алваро Мората вместо Фернандо Йоренте, като той си партнираше с Карлос Тевес.

Юве стартира двубоя доста настървено и обсади вратата на съперника. Така в 12-ата минута се стигна до първата сериозна опасност и Пол Погба отправи хубав изстрел от труден ъгъл, но вратаря спаси. След това и Клаудио Маркизио пробва рефлексите на Роберто, който отново направи страхотно спасяване. Веднага след това обаче и гърците показаха зъбите си и Ибрахим Афелай стреля от далеч, макар да не затрудни особено Буфон.

Юве обаче продължи да търси гола и в 21-ата минута резултатът бе открит. Пол Погба спечели фаул пред наказателното поле, а Андреа Пирло, който играеше своя мач номер 100 в Шампионската лига, с прекрасен изстрел прати кълбото в горния ляв ъгъл за 1:0.

Радостта на домакините обаче бе кратка и в 24-ата минута Олимпиакос възстанови равенството. След едно центриране от корнер Алберто Ботиа се извиси и с глава прати топката във вратата за 1:1.

"Старата госпожа" обаче нямаше друг избор освен да продължи да атакува и в 28-ата минута Пирло центрира от фаул и Леонардо Бонучи стреля с глава, но неточно. След това в 37-ата минута Карлос Тевес стреля от далеч, но и той не бе прецизен. В 43-ата минута пък се стигна до най-добрата възможност пред Роберто като топката бе центрирана великолепно във вратарското поле, където няколко играчи на Юве бяха на добра позиция, но не се стигна до голов удар.

И втората част започна с натиск на Ювентус, но реалните голови положения липсваха. За сметка на това Олимпиакос действаше доста опасно на контраатака и в 61-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле, защитата не се намеси добре и тя стигна до Маниатис, който я върна пред вратата и там Ндинга с глава отбеляза за 1:2.

Това бе сериозен шок за домакините, който обаче успяха много бързо да се съвземат. В 65-ата минута след центриране в наказателното поле Фернандо Йоренте малко случайно стреля с глава, топката срещна гредата и след това крака на вратаря Роберто, за да се озове в мрежата за 2:2. Само минута по-късно пък Юве направи пълен обрат. Погба получи на границата на наказателното поле и със силен удар по земя не остави шансове на вратаря за 3:2.

До края Олимпиакос опита слаб натиск и в 77-ата минута Елабделауи стреля опасно. В 85-ата минута обаче Тевес можеше да реши всичко с удар от воле от близо, но покрай вратата, а в 88-ата минута сериозен пропуск направи и Перейра. В добавеното време "бианконерите" спечелиха и дузпа, но Видал пропусна от бялата точка, като този пропуск може да изиграе лоша шега, ако двата тима завършат с равен брой точки, тъй като гърците имат предимство в преките двубои заради двата отбелязани гола днес.

В крайна сметка Юве записа ценна победа и излезе на 2-ото място в класирането с 6 точки, колкото има и Олимпиакос, но той е с по-лоша голова разлика и затова е 3-ти.

Ювентус - Олимпиакос 3:2
1:0 Пирло (21)
1:1 Ботиа (24)
1:2 Ндинга (61)
2:2 Роберто (65) авт.
3:2 Погба (66)