Балкан с кетегорична победа за Купа Бургас

Отборът на Балкан (Ботевград) спечели и втория си мач от турнира за Купа Бургас, след като се наложи над домакините от Черноморец с 86:60 в среща, която се игра в зала „Бойчо Брънзов”.

Възпитаниците на Александър Тодоров поеха пълен контрол върху събитията на терена още от първия съдийски сигнал, като на почивката ботевградчани водеха с 21 точки.

През второто полувреме треньорите и на деата отбора дадоха шанс на всички играчи на резервната скамейка, но това не промени ситуацията и до последния съдийски сигнал баскетболистите на Балкан поддържаха спокойно аванса си, за крайното 86:60.

Вукота Павич беше най-полезен за победителите и се отличи с „дабъл-дабъл” - 18 точки и 12 борби, Иван Лилов и Мартин Маринов отбелязаха съответно по 16 и 15 точки.

С 16 точки за Черноморец се отличи Димитър Рошманов, а Илия Милутинович записа 13 точки.