Локо (Сф) и Локо (Пд) оцеляха, "червено-черните" отново са в първата шестица (видео+галерия)

Отборът на Локомотив (София) надви с 2:0 Локомотив (Пловдив) в последния мач от 8-ия кръг на "А" група. Владислав Романов откри в 13-ата минута, а Ламжед Шехуди добави още едно попадение 10 минути преди края. Срещата се игра при ужасни условия заради проливния дъжд над столицата. Победата остави "червено-черните" в първата шестица с 14 точки, а гостите са десети с 6 точки.Заради наводнения терен началото на второто полувреме се забави с почти 15 минути, но все пак двубоят се доигра след консултация между съдията Станислав Ставров и капитаните на двата тима. В 9-ата минута Дани Кики отправи опасен изстрел към вратата на столичани, но топката профуча край вратата.В следващите минути над стадиона започна да се изсипва силен дъжд, който затрудни нормалното провеждане на срещата. Домакините се възползваха от ситуацията и в 13-ата минута успяха да поведат. Романов се възползва от лошо избита от Йордан Господинов топка и довкара в опразнената врата. Секунди по-късно Марко Ранджелович също стреля с глава, но този път кълбото профуча опасно покрай страничния стълб.В следващите минути бурята продължи, а теренът се наводни и футболистите трудно можеха да се движат с топка в крака. В 32-ата минута Янко Сандански все пак можеше да изравни с далечен изстрел, но рикошет прати топката в корнер.В 44-ата минута Иво Иванов отправи слаб удар, който не затрудни Господинов. В следващата атака "червено-черните" отново можеха да вкарат втори гол, но атаката им бе спряна от локвите пред наказателното поле на пловдивчани. Секунди след подновяването на играта Даниел Генов отправи опасен шут, но не успя да намери целта. В 56-ата минута Евертон Джилио Том стреля от над 20 метра и затрудни максимално Господинов, но този път опитният страж се справи. В 78-ата минута нов удар с глава на Ранджелович бе отразен от вратаря на "смърфовете".Тоталното надмощие на столичния отбор все пак доведе до втори гол. Това стана в 80-ата минута, когато Шехуди се възползва от грешка на Венелин Филипов и с топовен шут и помощта на напречната греда успя да направи 2:0.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕснимки: Марин Маринов/Sportal.bg