Няма връзка, няма връзка или как Айнтрахт не получи дузпа

Технически проблем е главната причина вчера тимът на Айнтрахт (Франкфурт) да не получи дузпа в мача си с Аугсбург от третия кръг на Бундеслигата. В началните минути на двубоя Доминик Кьор от състава на гостите видимо задържа Вацлав Кадлец в наказателното поле, но съдията не реагира. Оказа се, че четвъртият рефер е видял въпросната ситуация и се е опитал да се свърже с Мануел Грефе посредством аудиовръзката помежду им, която става факт благодарение на микрофона и слушалките, които арбитрите носят от няколко години насам. Този път обаче нещо е прекъснало сигнала и главният съдия така и не е чул нищо. Отделно четвъртият рефер се е опитал да му привлече вниманието чрез викане край тъчлинията, но, улисан в играта, той не го е видял.Иначе след като е изгледал записа на спорното положение, самият Грефе си признал грешката пред треньора на Айнтрахт Томас Шааф и се извинил. Въпросната ситуация се оказа ключова, защото в крайна сметка тимът от Франкфурт загуби с 0:1 с гол в началото на второто полувреме.