Стандард с нова издънка в Белгия

Отборът на Стандард (Лиеж) продължава с колебливите си изяви от началото на сезона. След като през седмицата отстъпи на Зенит с 0:1 в първа среща от плейофите в Шампионската лига, снощи тимът на старши треньора Гай Лусон не можа да победи непретенциозния Вестерло в белгийското първенство. мачът завърши 2:2, като домакините стигнаха до равенството с гол на Игор де Камарго в началото на второто полувреме.Любопитно е да се отбележи, че Пол-Жозе Мпоку от Стандард пропусна две дузпи. В 71-ата минута той уцели гредата, а в 85-ата стреля в аут.В класирането Стандард е на 8-о място с актив от 7 точки, но може д отиде още по-назад след днешните двубои от 5-ия кръг. Лидерът Андерлехт приема последния Беверен, а Брюж гостува на Мехелен.Белгия, Джупилер лига - 5 кръг:СТАНДАРД (ЛИЕЖ) - ВЕСТЕРЛО 2:20:1 Гюнонгбе (5)1:1 Луис (17)1:2 Гюнонгбе (34)2:2 Де Камарго (56)КОРТРАЙК - ОСТЕНДЕ 0:20:1 Кулибали (51)0:2 Кулибали (64)ЗЮЛТЕ-ВАРЕГЕМ - МУСКРОН 1:10:1 Пейре (39)1:1 Анеке (89)ЛИЕРС - ШАРЛЕРОА 0:20:1 Китамбала (58)0:2 Китамбала (60)