Стандард (Лиеж) изхвърли Панатинайкос от ШЛ (видео)

Белгийският Стандард (Лиеж) се класира за плейофите за влизане в групите на Шампионската лига, след като победи като гост гръцкия Панатинайкос с 2:1. В първия двубой двата тима завършипа 0:0 и преди мача като фаворит беше считан тима от южната ни съседка, но събитията на терена опровергаха прогнозите.

Панатинайкос повече с 1:0 на стадион "Апостолос Николаидис" още в 17-ата минута, след като Дино Арсланагич си отбеляза автогол. Радостта на гърците се смени с притеснение още до края на полувремето. Гостите от Белгия стигнаха до пълен обрат чрез Янис Мбомбо (36) и влезлият като резерва Пол-Жозе Мпоку (41). През втората част белгийците удържаха аванса и продължават да мечтаят за групите на Лигата.

Така Стандард се превръща в черна котка за Панатинайкос. През март 2010 г. белгийците победиха "зелените" с 3:1 като гост и ги изхвърлиха в 1/8-финалите на Лига Европа.

Панатинайкос - Стандард (Лиеж) 1:2

1:0 - Арсланагич (17-авт)
1:1 - Мбомбо (36)
1:2 - Мпоку (41)