Португалия си отмъсти на Сърбия и ще спори за титлата с Германия

Португалия и Германия ще си оспорват титлата във финала на европейското първенство за юноши до 19 години. "Мореплавателите" стигнаха до решителния мач след драматичен полуфинал срещу Сърбия, спечелен с дузпи. В редовното време и продълженията двата тима не успяха да си отбележат гол, а при дузпите в герой за португалците се превърна резервният вратар Тиаго Са, който спаси удара на Милинкович-Савич и прати тима си на финала.По този начин Португалия си отмъсти на сърбите за загубата от тях на същата фаза миналата година. Тогава двата отбора отново стигнаха до дузпи, но по-точни бяха сърбите, които след това триумфираха с титлата.Мачът беше много интересен и с положения и пред двете врати, но в редовните 90 минути гол така и не падна. В началото на продълженията португалците останаха без вратаря си Андре Морейра, който се контузи. Неговият заместник Тиаго Са обаче се справи по най-добрия възможен начин.Иберийците поведоха още след първата дузпа - пропуск за Сърбия направи Гачинович, който стреля в аут. При 3:2 Райкович спаси удара на капитана на Португалия Подставски, а след това Йокич бе точен за 3:3. Иво Родригес отново изведе португалците напред, а Тиаго Са хвана изстрела на Милинкович-Савич и сложи точка на спора. Финалът между Португалия и Германия е в четвъртък.ПОРТУГАЛИЯ - СЪРБИЯ 0:0 в ред. време и продълженията, 4:3 след дузпиПри дузпите:1:0 - Лопеш1:0 - Гачинович (над вратата)2:0 - А. Силва2:1 - Здьелар3:1 - Гузо3:2 - Ристич3:2 - Подставски (Райкович спасява)3:3 - Йокич4:3 - Родригес4:3 - Милинкович-Савич (Са спасява)