Ботев Пд с труден успех на официалното представяне на отбора

Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Хасково при официалното представяне на отбора, което се състоя на базата в "Коматево". Попаденията за канарчетата реализираха Иван Цветков и Мариян Огнянов, а между тях за гостите се разписа Емил Ангелов.Срещата започна с натиск на Ботев, който се материализира още в 3-та минута. Това стана след центриране отдясно, което бе засечено с глава от Иван Цветков. Последва шут на Куртеан от фаул, който не намери целта. В 20-та минута гостите от Хасково пропиляха отлична възможност да изравнят, когато техен играч излезе очи в очи със Стаховяк и стреля, но вратарят спаси. Последва нов шут, но в аут.До края на полувремето канарчетата опитаха да отбележат и второ попадение, но изстрели на Ромарио и Анисе не намериха целта.Втората част започна с нова порция удари по посока на хасковската врата, но стражът на Хасково Боян Пейков успя да спаси. След час игра и Стаховяк прояви добър рефлекс при изстрел отдалеч. В 63-та минута обаче Хасково успя да изравни. Това стори Емил Ангелов, който засече центриране с глава и изпрати топката в горния десен ъгъл на жълто-черната врата.Само четири минути по-късно Ботев отново излезе напред в резултата след попадение на Мариян Огнянов.До края на срещата Хасково опита да изравни резултата, но попадение на футболистите на Димчо Ненов в даденото от рефера продължение бе отменено поради засада.БОТЕВ ПД - ХАСКОВО 2:11:0 Иван Цветков 31:1 Емил Ангелов 632:1 Мариян Огнянов 67БОТЕВ ПД: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сърджан Лукин, Алесандру Бенга, Веселин Минев, Томаш Иршак, Абел Аисе, Мариян Огнянов, Алесандру Куртеан, Ромарио Кортзорг, Иван Цветков ХАСКОВО: Боян Пейков, Костадин Ничев, Иван Скерлев, Петър Альошев, Милен Тодоров, Васко Кирев, Галин Амалов, Джихад Кямил, Недялко Хубенов, Димитър Алексиев, Диан Лозев