Лудогорец приключи сезона по шампионски (видео+галерия)

Отборът на Лудогорец се наложи над Черно море с 3:1 в мач от последния кръг на "А" група и по този начин приключи историческия си сезон с победа. Попаденията за "орлите" в днешната среща реализираха Шоко (9), Жуниор Кишада (19) и дебютиралият в елита Кристиян Китов (88).Лудогорец сложи точка на най-успешния си сезон. Отборът спечели за трети пореден път шампионската титла, вдигна купата на България и стигна до 1/18-финал в надпреварата за Лига Европа.Първото попадение реализира Шоко в 9-ата минута, след извеждащ пас на Себастиян Ернандес. Последва опасен изстрел с левия крак на Кишада, но Дашев бе заел добра позиция и изби в корнер.Радостта на домакините бе кратка. Три минути по-късно Валери Домовчийски изведе Стенли Окоро сам срещу Владислав Стоянов и той изравни. В 19-ата минута Жуниор Кишада даде преднина на своя тим. Бразилецът направи двойно подаване с Христо Златински и след като изскочи сам срещу вратаря, прати кълбото в мрежата за 2:1.  В 34-ата минута Светослав Дяков фаулира Домовчийски в наказателното поле, но главният съдия Калин Людмилов не отсъди дузпа.В края на първата част Тодор Паланков отправи топовен изстрел, който профуча на сантиметри от горната греда. Последва атака на "орлите", в която Кишада се озова на чиста позиция, но не успя да донесе комфортна преднина на своя тим. През второто полувреме темпото на игра доста спадна и двата тима сякаш чакаха последния съдийски сигнал. Положенията пред двете врати почти липсваха, но въпреки това "зелените" успяха да вкарат трети гол. В 75-ата минута Лудогорец осъществи скоростна атака, в следствие на която Даниел Абало изскочи на отлична позиция. Испанецът стреля без да се бави, но право в ръцете на стража на "моряците". В следващите няколко минути Върджил Мисиджан шутира на два пъти, но така и не успя да намери целта. Така се стигна до 88-ата минута, когато юношата на Лудогорец Кристиян Китов вкара трето попадение. 17-годишният талант отбеляза след удар по тревата от границата на големия пеналт. Снимки: Марин Маринов, Sportal.bgЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 3:11:0 Шоко 91:1 Окоро 122:1 Кишада 193:1 Китов 88СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГАЛЕРИЯ