Шалке 04 постигна голямата си цел (видео)

За поредна година Шалке 04 постигна голямата си цел - класиране за Шампионската лига. Това стана факт след 2:0 над Фрайбург кръг преди края в Бундеслигата, с което отборът от Гелзенкирхен стана недостижим за петия Волфсбург, който е на 4 точки. Шалке може да бъде изместен само от Байер (Леверкузен), но дори и четвърти ще играе в ШЛ. За да не изпусне все пак бронзовите медали, след седмица Шалке се нуждае само от точка при домакинството си на Нюрнберг.Съставът на Йенс Келер надигра Фрайбург и заслужено се поздрави с победа. Младокът Каан Айхан, който днес действаше на нетипичния за себе си пост на ляв защитник, откри резултата в 13-ата минута с първия си гол в Бундеслигата. 19-годишният турчин обаче получи контузия и беше сменен на полувремето. През втората част нещата не се промениха и гостуващият тим беше по-активният. Така се стигна и до 65-ата минута, когато Клаас Ян Хунтелаар стреля към вратата и топката се отби в тялото на Матиас Гинтер и залъга Оливер Бауман за 0:2. Попадението беше записано на сметката на холандеца, но има вероятност то да бъде зачетено като автогол след преразглеждане на ситуацията. "Кралскосините" сами си направиха труден завършека на срещата, тъй като между 69-ата и 73-ата минути Фелипе Сантана си изкара два жълти картона и беше изгонен.Следващата събота Шалке слага край на сезона с мач у дома срещу "франките", а Фрайбург гостува на Хановер 96 в двубой без значение.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ