Зеленият терор над ЦСКА продължи! Лудогорец докосва титлата след инфарктен мач в Разград (видео+галерия)

Зеленият терор над ЦСКА продължи! С гол на 18-годишния талант Йерун Луму, вкарал две минути преди края на редовното време, Лудогорец би ЦСКА в мач от 36-ия кръг на "А" група и направи огромна крачка към трета поредна титла на България. С днешната победа домакините дръпнаха на 7 точки пред футболистите на Стойчо Младенов и на 8 точки пред Литекс четири кръга преди края на първенството.Това бе четвърто поредно поражение за армейците от този съперник през настоящия сезон, а головата разлика от въпросните двубои е 7:0 в полза на орлите. Така ЦСКА продължава да е без победа над Лудогорец в елита, откакто разградчани спечелиха промоция за "А" група преди три години.Срещата ще се запомни и с двата червени картона в края на двубоя. Първо Козмин Моци бе изгонен за грубо нарушение срещу Неманя Милисавлевич. Орлите обаче не се стъписаха и отбелязаха победния гол с човек по-малко. В заключителните секунди на срещата червения цвят за здрава балтия срещу Терзиев видя и Апостол Попов. В началните минути домакините упражниха натиск и играта се водше изцяло в половината на червените.Армейците осъществиха първата си по-опасна атака в 19-та минута, когато Тони Силва стреля от 23-24 метра, но Стоянов изби. След половин час игра Марсилиньо стрела, но Мболи спаси, а десет минути по-късно опасен шут на Минев излезе в аут.В 42-та минута Марселиньо опита да вкара след грешка на червената отбрана, но шутът му мина над напречната греда. Така двата отбора не успяха да създадат нито едно голово положение през първата част, която закономерно завърши 0:0.След почивката Лудогорец вдигна темпото и футболистите на Стойчо Младенов още повече се прибраха в собствената си половина.В 58-та минута орлите комбинираха добре на дясното крило. Ешпиньо изведе добре Марселиньо, който подаде към Безяк, но след добър шпагат Валентин Илиев успя да изчисти в корнер изстрела на словенеца. Пет минути по-късно дойде и най-чистото положение в мача до този момент. След грешка на Мболи топката се озова в Марселиньо, който стреля от 7-8 метра, но намиращият се малко пред голлинията Валентин Илиев успя да изчисти.В 78-та минута Мисиджан направи много сериозен пропуск, когато Апостол Попов се размина с топката, но холандецът стреля твърде неточно от 7-8 метра. Пет минути по-късно след меле в наказателното поле на гостите намиращият се на метър пред голлинията Жуниор Кишада стреля от малък ъгъл, но Мболи спаси. В ответната атака резервата Милисавлевич се откъсна по дясното грило и бе грубо фаулиран от Моци, за което румънецът получи директен червен картон.Численото предимство принуди гостите да се оголят, което им изигра лоша шега. В 89-та минута Кайсара центрира отдясно и резервата Луму с летящ плонж прониза Мболи. В тази ситуация на десния бек отсъстваше Апостол Попов, на когото се оказваше медицинска помощ. Малко след попадението и червените останаха с 10 човека, тъй като Попов получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Терзиев.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧАснимки: Емона Цончева, Sportal.bg