Атлетико (Мадрид) докосва титлата, откъсна се на 6 точки на върха (видео)

Атлетико (Мадрид) направи поредната крачка към титлата в Примера дивисион, след като се наложи над Елче у дома с 2:0 в първия двубой от 34-ия кръг. Мачът беше изключително важен за шампионските амбиции на "дюшекчиите", които вече водят с 6 точки на втория в класирането Реал (Мадрид) и със 7 на третия Барселона. До края на първенството Атлетико ще изиграе още 4 мача и затова нямаше право на грешна стъпка срещу Елче, сред чийто резерви беше записан бившият футболист на Левски Гари Родригес, но така и не влезе в игра.Титуляр за Атлетико пък беше бразилският голаджия с испански паспорт Диего Коща, който вече е напълно възстановен от травмата си. Именно Коща се превърна в герой за своите, като оформи крайното 2:0 в последната минута на мача от дузпа. Двубоят започна с вихрени атаки на домакините, които ясно показаха каква е целта им, а именно - бърз гол. На няколко пъти Диего Коща излизаше в опасни позиции, но неизменно беше спиран от отбраната на гостите. Изненадващо Елче изравни играта и след около половин час игра двубоят излеждаше напълно равностоен, а на два пъти вратарят Тибо Куртоа трябваше да се намесва решително след удари на Хавиер Маркес и Кристиан Сапунару. В 30-ата минута Феран Короминас беше изведен очи в очи с Куртоа, но не намери целта. Атлетико отвърна с многоходови атаки, но стабилната отбрана на гостите действаше на сигурно.В 41-ата минута Давид Вийя пропиля чудесна възможност да открие. Хуанфран напредна по десния фланг, центрира, Диего Коща игра с глава и топката се отклони към Вийя, който отблизо не успя да я насочи. В тази ситуация испанският национал може би се намираше в засада и дори да се беше стигнало до гол, той нямаше да бъде зачетен. Така двата тима се оттеглиха на почивка без да си отбележат гол.Втората част на двубоя започна по най-добрият начин за домакините. Влезлият като резерва на мястото на Адриан Раул Гарсия беше фаулиран от Кристиан Сапунару в наказателното поле. С изпълнението се нагърби Давид Вийя, но испанският национал стреля в тялото на стража Ману Ерера и резултатът се запази. Това се случи в 50-ата минута. В 56-ата пък беше отменен гол на Атлетико заради засада.  Натискът на Атлетико през второто полувреме се засили. Диего Симеоне извърши и трите си смени, но нападателите нямаха шанс. В 66-ата минута Хуанфран с великолепен диагонален пас намери Коща в наказателното поле, таранът свали майсторски топка, но не успя да нанесе удар с левия крак.Логичното се случи в 71-ата минута. След изпълнен от Хосе Соса ъглов удар в мрежата на Елче се разписа бранителят Жоао Миранда, който се извиси над всички и технично насочи топката с глава в ъгъла за 1:0. В последната минута на двубоя Диего Коща беше повален в наказателното поле от Сапунару, който получи втори жълт картон. Бразилецът сам се нагърби с изпълнението и не сгреши - 2:0 за Атлетико, с което уби илюзиите на Елче, че може да си тръгне с нещо от крепостта "Калдерон". Така "дюшекчиите" запазиха върха в Примера и ще чакат грешни стъпки на преследвачите Реал и Барселона.МИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ