Черно море нанесе удар по шампионските амбиции на Литекс (видео)

Отборът на Черно море спря серията от две поредни победи на Литекс в мач от 34-ия кръг на "А" група. Варненци стигнаха до равенство 1:1 и охладиха амбициите на "оранжевите" да преследват лидера Лудогорец. Вилмар Джордан отбеляза в 55-ата минута, а Бакари изравни в 58-ата минута.С хикса ловчанлии изостават на 5 точки от шампионите, като имат и мач повече. В следващия кръг двата тима се изправят в пряк двубой. "Моряците" са шести с 51 точки.В първите минути вратарят на домакините Георги Китанов на два пъти бе несигурен, но нямаше кой да се възползва от грешките му. В 15-ата минута Александър Цветков пробва шут извън наказателното поле, но топката бе блокирана от защитник на домакините.В 18-ата минута Мирослав Манолов бе изведен в отлична позиция, но Даниел Георгиев го спря, а след това изстрел на нападателя бе избит в корнер от Китанов. След центрирането Джордан стреля с глава, но в аут.В 23-ата минута младият страж на Черно море отново сгреши и подари топката на колумбийския нападател, след което го спъна в наказателното поле, но съдията Вихрен Манев прецени, че няма достатъчно основания да отсъди дузпа.В 36-ата минута треньорът на варненци Георги Иванов реши да замени Стенли Окоро с Димо Атанасов. Това предизивка гнева на нигериеца, който съблече зелено-бялата фланелка и я захвърли на земята.Минута след началото на втората част Джордан стреля от сериозна дистанция, но Китанов улови. В 55-ата минута колумбиецът получи нов шанс да отправи удар и този път вратарят на младежкия национален отбор бе безпомощен - 0:1.Радостта на ловчанлии обаче трая само 3 минути. Бакари се оказа най-съобразителен след центриране от фаул и с глава от около метър прати топката във вратата на гостите.В 64-ата минута Данило Асприля проби по дясното крило и центрира, но Кирил Котев изби точно преди Джордан да нанесе удар. Секунди по-късно Асприля засече с глава центрирането от корнер, но Георгиев изчисти от самата голлиния. В 68-ата минута и Симеон Славчев пробва късмета си с шут от около 20 метра, но Китанов улови. Две минути по-късно и Армандо Ваюши пропусна да се разпише, след като негов удар от няколко метра мина над вратата.Футболистите на Литекс продължиха да търсят настоятелно победата, но в 76-ата минута опасен удар на Том бе отразен от 19-годишния вратар изби в ъглов удар.В 79-ата минута попадение на Котев не бе зачетено, тъй като реферът отсъди нарушение на Георги Божилов в атака. Минути по-късно 32-годишният защитник, който днес има рожден ден, отново спаси своите от попадение, след като изчисти кълбото точно преди Джордан да се разпише на празна врата. В 93-ата минута Ваюши стреля от близо 25 метра, но Китанов се намеси сигурно и спаси точката за своя тим.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ