Борусия (Д) стигна финал за Купата, Лева със 100 гола (видео+галерия)

Отборът на Борусия (Дортмунд) надви с 2:0 гостуващия Волфсбург в 1/2-финален двубой за Купата на Германия, игран на "Сигнал Идуна Парк". Хенрих Мхитарян (12) и Роберт Левандовски отбелязаха за състава на Юрген Клоп. Полският стрелец оформи головата си сметка за вестфалци на юбилейното число 100. На финала Борусия ще срещне победителя от дуела Байерн (Мюнхен) - Кайзерслаутерн.В 12-ата минута Марко Ройс намери Хенрих Мхитарян, който с нисък изстрел от 18 метра порази близкия ъгъл на вратаря Макс Грюн. В 17-ата можеше да падне и втори гол, но Ройс си поведе твърде дълго. Германският национал се озова на чудесна позиция, но направи грешка, от която вратарят се възползва.  Гостите също създаваха напрежение пред вратаря Роман Вайденфелер. В 19-ата Ивица Олич беше блокиран в наказателното поле, след което падна. В 33-ата Кевин де Брюин центрира от фаул, а Налдо за малко не успя да отклони към вратата при неподготвени защита и вратар. В 38-ата Матс Хумелс стреля с глава след плонж при хубаво центриране отляво на Ерик Дурм.  В 42-ата Кристиан Треш центрира, а Маланда нацели греда след удар с глава. Минута по-късно Роберт Левандовски отбеляза за 2:0 след кратко забавяне на дузпата. Това беше гол номер 100 за поляка с екипа на дортмундци в един от последните му мачове за тима. В 49-ата Лева беше изведен от Ройс, но от малък ъгъл нацели близката греда. В 51-ата Олич, Хумелс и Вайденфелер скочиха за топката, тя остана в краката на Арнолд, чийто удар за малко не намери опразнената врата. В 54-ата Левандовски пак опъна мрежата, но от положение на засада, заради което голът не беше зачетен. "Вълците" играха по-дейно в предни позиции, докато дортмундци предимно се бранеха. В 74-ата минута Жуниор Маланда направи непростим пропуск. Оставен сам на втората греда, 19-годишният белгийски халф прати кълбото над гредата. В 81-ата Волфбург имаше нов страхотен шанс. Маланда и Луис Густаво имаха добри шансове, но намеси на Вайденфелер и гредата и спасиха мрежата. Маланда пък се контузи при опита си за втори шут. В края на срещата Ройс и Вайденфелер си размениха реплики, след което полузащитникът беше заменен от Юлиан Шийбер.МИНУТА ПО МИНУТАСнимки: Getty Images/Guliver