Локо Сф профука две дузпи, но се добра до победата срещу почти изпаднал тим (видео)

Локомитив (София) изпусна две дузпи, но все пак успя да спечели с 1:0 домакинството си на почти изпадналия Пирин (Гоце Делчев) в мач от 27-ия кръг на "А" група. Още в първата минута домакините имаха шанс да открият резултата, но Маркиньос изпусна за нарушение срещу Петър Димитров. Бразилецът стреля почти в центъра на вратата, Абди Абдиков спаси, топката попадна в Иво Иванов, който шутира, но стражът на неврокопчани отново спаси.В 12-та минута реферът Христо Ристосков за втори път посочи бялата точка в полза ан Локомотив, а нарушението пак бе извършено срещу Петър Димитров. Този път с изпълнението се нагърби Раул, който стреля лошо и Абдиков отново спаси.Двата пропуска се отразиха на играта на столичните железничари и до края на първата част те рядко създаваха опасни положения пред противниковата врата. Едно такова бе изстрел от фаул на Димитров в 43-та минута, който профуча на сантиметри над напречната греда.Две минути след почивката Маркиньос можеше да открие резултата, но шутът му срещна тялото на Абдиков.В 64-та минута Ранджелович вкара топката в мрежата на гостите след удар с глава, но попадението бу отменено поради засада. Пет минути по-късно Локомотив успя да открие резултата чрез Маркиньос. Капитанът на железничарите подаде към Раул на десния фланг, който проби и върна топката към бразилеца, който с шут по земя прониза Абдиков.В даденото от рефера продължение Раул можеше да вкара феноменален гол, когато преодоля 4-5 противникови състезатели, но не успя да се справи с вездесъщия в тази среща страж на гостите Абди Абдиков.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ