Чикаго на финал за купа "Стенли" след бой над Анахайм в седмия решителен мач

Джонатан Тейвс вкара два гола в началните минути на мача, а вратарят Кори Крофорд спаси 35 удара. Това се оказаха важните моменти в седмия финал на Западната конференция на НХЛ, който Блекхоукс спечелиха с 5:3. Така на финала за Купа Стенли Чикаго ще играе с шампиона на Изток- Тампа Бей. Това ще бъде трети финал за Чикаго в последните шест сезона. Гостите поведоха с 4:0, което напрактика им спечели мача след два периода игра. Най-напред Тейвс даде аванс на своите още в 2:23 минута, а в 11:55 минута удвои. През втората третина резултатът набъбна до 4:0 с головете на Брайън Саад в 21:18 и на Мариян Хоса в 33:45, а Райън Кеслър намали минута и половина преди края на втория период. И докато първите шест мача предлагаха оспорвано съперничество, то в 7-ия двубой гостите направо отказаха Анахайм за 40 минути. Все пак Патоците намалиха до 2:4 с попадение на Кори Пери, който засече успоредно подаване на Райън Гецлаф, но Брент Сийбрук вкара за 5:2 при числено превъзходство 7 минути преди края. Секунди преди последната сирена Мат Белески намали на 3:5 при игра с шест полеви състезатели за своите. Патрик Кейн се отличи с три асистенции за Чикаго, а Брад Ричардс с две. Ричардс, който през 2008-а година спечели Кон Смит Трофи с отбора на Тампа, сега излиза за Купа Стенли срещу бившите си съотборници. "Да, неприятно е да си близо до финала и да го изпуснеш у дома. Но мисля, че тази година прибавихме още качество към нашия отбор. Догодина вече ще се борим за титлата, обеща капитанът на Анахайм Дъкс- Райън Гецлаф.Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), плейофи: Западна конференция, финал: Анахайм - Чикаго 3:5 Чикаго спечели серията с 4-3 победи