Нов "червен" срам - ЦСКА кръгла О в осми пореден мач (видео+галерия)

Макар да бе подкрепян от близо 2000 червени запалянковци ЦСКА не успя да вкара гол в осми пореден мач. Това стана факт след загубата на червените с 0:2 при гостуването на Литекс в среща от петия плейофен кръг на "А" група, а порежението смъкна тима на Галин Иванов на четвърта позиция във временното класиране с 46 точки.В герой за оранжевите се превърна Данило Асприля, който наниза и двете попадения за своя отбор още преди почивката, но съвсем спокойно можеше да реализира поне още толкова. Със сериозни пропуски се отличиха и неговите съотборници Пауло Регула и Милчо Ангелов.За продължаващата голова суша на армейците сериозна вина носи и страничният рефер в днешния мач Георги Дойнов, който отмени гол на Николич при 1:0 в полза на Литекс с несъществуваща засада. Домакините можеха да открият резултата още в третата минута, но нападателят Милчо Ангелов направи пропуск в стил "Христо Йовов". Данило Асприля преодоля няколко футболисти на червените в наказателното им поле и пусна успореден пас към Ангелов, който се намираше на две метра пред празната врата, но стреля над напречната греда.В 10-ата минута имаше нова напечена ситуация пред армейската врата. Анатоли Господинов изпусна топката при единоборство с футболист на оранжевите и поиска фаул, но реферът Станислав Ставров не отсъди такъв и остави играта да продължи. За късмет на червените футболистите на Балъков не успяха да отправят изстрел към празната врата. Само секунди по-късно Пауло Регула се откъсна леко вдясно сам срещу вратаря на гостите, но стреля в аут.Така се стигна до 19-ата минута, когато оранжевите материализираха сериозното си игрово превъзходство. След грешка при изнасяне на топката ловчанлии организираха бърза атака, която завърши с извеждащ пас към Асприля, а той от своя страна след великолепен диагонален изстрел с десния крак не остави шансове на Господинов - 1:0 за Литекс.В 27-ата минута ЦСКА бе близо до изравнително попадение. Тончи Кукоч изведе Николич сам срещу Баривейра и черногорският таран прати топката в мрежата на оранжевите, но страничният рефер Георги Дойнов вдигна флага за засада, макар че такава нямаше, и попадението не бе зачетено. Седем минути след тази ситуация домакините съвсем спокойно можеха да вкарат втори гол, но Бьорн Йонсен изпусна очи в очи с Господинов. Все пак малко по-късно, в 37-ата минута, Литекс удвои, а автор на попадението отново бе най-добрият на терена - Асприля. Нападателят се възползва от поредна груба грешка на червената отбрана, чукна топката преди стража на армейците, след което го заобиколи и на празна врата вкара за 2:0.В 44-ата минута ловчанлии направиха поредния си сериозен пропуск. Милчо Ангелов получи отлично извеждащо подаване от Йонсен, но стреля покрай вратата на армейците.В началото на втората част играта започна равностойно, като първата опасна ситуация бе пред вратата на оранжевите, когато Николич стреля силно, но Баривейра спаси. В ответната атака гостите като по чудо не получиха трети гол. Асприля отново се подигра с червената отбрана и излезе очи в очи с вратаря Господинов, но шутира покрай лявата греда. Към края на срещата футболистите на Галин Иванов се активизираха и съвсем спокойно можеха да вкарат поне почетен гол, но два сериозни пропуска на Николич ги лишиха от така чаканото попадение. Първо той не улучи вратата стреляйки с глава в аут от два-три метра, а малко по-късно шутира в страни от вратата и с крак.Литекс се изкачи на трето място с 47 точки със своята 14-та и напълно заслужена победа.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА