Ливърпул запази искрица надежда да спаси сезона (видео)

Тимът на Ливърпул се класира по драматичен начин за полуфиналите на турнира за Купата на Англия, след като изкова победа с 1:0 при гостуването си на Блекбърн Роувърс на "Иууд Парк" в преиграване на мача с тима от Чемпиъншип от шестия кръг на надпреварата. Единственото попадение за възпитаниците на Брендън Роджърс отбеляза Филипе Коутиньо в 70-ата минута на двубоя с брилянтен удар с десния крак, който се отклони и в гредата зад вратаря на домакините, преди да влети в мрежата му. Победата обаче не дойде никак лесно за тима на мърсисайдци. В редица ситуации гостите трябваше да благодарят на вратаря си Симон Миньоле, който предотврати сигурни голове в своята врата. Дори в последната 94-а минута белгиецът, който стартира колебливо сезона, но напоследък демонстрира невероятна форма, спаси изстрел на колегата си вратар Саймън Ийстууд, който се бе включил в атака. Този акт на отчаяние можеше да се окаже печеливш, след като стражът на "розите" отигра като истински нападател положението и отправи удар със завъртане, но Миньоле бе на мястото си и спаси. През първото полувреме Ливърпул имаше сериозно преимущество по отношение на владението на топката и ударите към двете врати, но най-опасните ситуации бяха пред тази на Миньоле. Мамаду Сако сбърка и предостави възможност на Джордън Роудс да се озове сам срещу вратаря на гостите, но Миньоле спаси. Освен тази намеса, белгиецът имаше още две-три солидни прояви пред вратата си преди почивката. Колегите му в атака обаче не успяха да се възползват от неговите спасявания и да отбележат гол в противниковата врата. Втората част започна с мощен натиск на Блекбърн, който в първите три минути имаше четири чисти възможности за гол. Отново Миньоле обаче се намеси по невероятен начин, за да запази вратата си от гол. Постепенно Ливърпул отново изнесе топката в предни позиции и на свой ред започна да създава голови положения. Даниел Стъридж и Рахим Стърлинг обаче не успяха да се разпишат от добри позиции. В 70-ата минута обаче Филипе Коутиньо комбинира отлично с Джордън Хендерсън и се откри отдясно в наказателното поле, след което с прекрасен удар с десния крак матира Саймън Ийстууд. До края на мача Ливърпул можеше да узакони успеха си, но пропуски пред вратата на Блекбърн направиха Стъридж и появилият се на негово място Рики Ламбърт. Така се стигна до 94-ата минута, в която домакините имаха отличен шанс да изравнят чрез вратаря си Саймън Ийстууд, който стреля отлично при свое включване в атака, но колегата му Симон Миньоле овенча отличната си вечер с поредно спасяване.В полуфиналния сблъсък на "Уембли" Ливърпул ще се изправи срещу Астън Вила. Това е втори полуфинал в турнир за местна купа, до който отборът на Брендън Роджърс достига, след този с Челси от "Кепитъл Уан Къп". В другия полуфинален двубой от "ФА Къп" Арсенал среща Рединг. Мачовете са предвидени за уикенда на 18 и 19 април, като двубоят Арсенал-Рединг е в съботния ден, а Ливърпул и Астън Вила трябва да играят в неделя. БЛЕКБЪРН - ЛИВЪРПУЛ 0:10:1 - Коутиньо (70)МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!