ДИТ надви Славия на "Овча Купел"

Отборът на ДИТ София, играещ в Елитната юношеска група до 17 години, записа своята първа официална победа за 2015г. Днес бяха подновени двубоите от групата, а противник на "динамитите" бе Славия София.

Момчетата, водени от треньора си Христо Арангелов, не оставиха почти никакви шансове на домакините, а като цяло двубоят се играеше в центъра на терена.

В 18' минута Асен Чандъров откри резултата, след асистенция на новото попълнение в редиците на ДИТ - Валентин Сливов, дошъл именно от тима на Славия. Само 5 минути по-късно отново Вальо центрира към Георги Русев, който не пропусна да отбележи.

"Белите" имаха добра възможност да върнат едно попадения след като стреляха вътре в наказателното поле, но вратарят Илиян Узунов беше безпогрешен и спаси.

Третото попадение в полза на ДИТ падна след нарушение срещу Асен Чандъров. Георги Русев застана зад топката, центрира и влезлият като резерва Борис Панталеев, вкара за 0:3.

Другото ново попълнение в редиците на академията - Стефан Митев, остави отлични впечатления в двубоя, като имаше възможност да отбележи 4-то попадение след далечен изстрел, но вратаря на домакините улови топката.

10 минути преди края, Славия върнаха едно попадения, след като защитниците на гостите, подцениха ситуация и топката бе пратена в далечният ъгъл на Илиян Узунов.

Отбора на ДИТ София продължава да е лидер в класирането като има преднина от 4 точки пред ЦСКА и Левски. В следващия кръг "динамитите" посрещат у дома - Локомотив Пловдив.

Състав: Илиян Узунов, Мариян Димитров, Петър Генчев ( 30' Стефан Митев), Васил Добрев, Данаил Иванов, Лъчезар Котев, Мехмедали Мехмедали, Асен Чандъров, Димитър Костадинов (50' Борис Панталеев), Валентин Сливов (65' Милош Стоянов), Георги Русев (75' Аспарух Смилков).