ПФК Бургас с поражение срещу Тунджа

Отборът на ПФК Бургас загуби от Тунджа (Ямбол) с 1:2 в контролна среща. Двубоят се игра на стадион „Лъсков” в Ямбол. Домакините поведоха с 2:0, след голове на Христов (40 мин.) и Димитров (77 мин.). Попадението за Бургас отбеляза Станислав Жеков в 83-ата минута. През първото полувреме Бургас наложи териториален натиск, но малшансът попречи да бъде отбелязан гол във вратата на домакините. В 10-ата минута удар на Любенов от фаул премина на сантиметри от лявата странична греда. 10 минути по-късно силен изстрел на Рачев също не намери целта. След половин час игра, Емануил Манев пък разтресе дясната греда. Противно на логиката, 5 минути преди края на полувремето Тунджа откри резултата. Иван Христов засече центриране отдясно с глава за 1:0. Вторите 45 минути отново преминаха под диктовката на ПФК Бургас. Отново обаче липсата на късмет, както и отлични изяви на вратаря на Тунджа, не позволиха на гостите да изравнят. В 50-ата минута удар на Манев бе избит с мъка от стража на домакините в ъглов удар. Отново той трябваше да се намесва малко по-късно след опасен изстрел на Георгиев. В 77-ата минута отборът от Ямбол удвои преднината си, след като Димитров изпълни отлично свободен удар. До края на срещата натискът на бургазлии се усили още повече. 2 минути след гола Карадайъ можеше да върне едно попадение, но ударът му мина на сантиметри в аут. Все пак логичното се случи в 83-ата минута. Мечев центрира от корнер, Марин Димитров отклони с глава и на метър пред голлинията Станислав Жеков засече топката с крак в мрежата. Гостите можеха да стигнат и до равенството, но удар на Мечев от фаул мина покрай гредата. Състав ПФК Бургас: К. Георгиев, Т. Гочев, П. Патев, Ст. Жеков, Ст. Кижев, Сл. Костенски, Ем. Манев, Л. Любенов, М. Радев, Ем. Рачев, Ахм. Ахмедов (Г. Стоянов, Ст. Калпаклиев, Яс. Тузаков, Ж. Хаджиев, Кр. Илиев, Ер. Карадайъ, Пл. Димитров, М. Димитров, Ст. Андонов, С. Мечев, Д. Георгиев)