Силен Лацио влетя в Топ 3 (видео)

Отборът на Лацио разгроми с 3:0 гостуващия Аталанта и излезе на 3-о място във временното класиране на Серия "А". Успехът изравни "орлите" по точки с Дженоа преди останалите мачове от 15-ия кръг. И три гола в мача на "Олимпико" паднаха след почивката, като два от тях бяха дело на Стефано Маури, а крайния резултат оформи Сенад Лулич.До почивката "бианкочелестите" имаха затруднения с добре подредената защитата на гостите и интересните ситуации пред вратата на Марко Спортиело бяха малко. Душан Баста и Фелипе Андерсон отправиха силни удари, но и в двата случая стражът на Аталанта показа класа.В 51-ата минута центриране на Андерсон стигна до капитана Маури, който опъна мрежата за 1:0. комбинация между двамата беше в основата и на втория гол, отбелязан отново от Маури. Той получи пас от бразилския си съотборник и матира Спортиело. Точка на спора постави Лулич десетина минути преди края след чудесно центриране на Душан Баста.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА