Ники Николов и Пейкан ще спорят за бронза на световното клубно (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният национал Николай Николов и иранският Пейкан (Техеран) ще спорят за бронза на световното клубно първенство в Бетим (Бразилия). Шампионът на Азия отстъпи на домакините от Сада (Крузейро) с 0:3 (19:25, 17:25, 17:25) във втората полуфинална среща на турнира, играна тази нощ. По този начин отборът на Пейкан има възможност да спечели бронзовите медали от клубния Мондиал за втори път в историята си след 2010 година. В спора за бронза Ники Николов и съотборниците му ще се изправят срещу шампиона на Аржентина и Южна Америка UPCN (Сан Хуан), с националите Тодор Алексиев и Николай Учиков, който загуби в първия полуфинал от руския гранд Зенит (Казан) също с 0:3. От друга страна домакините от Сада ще излязат срещу казанци в битка за трофея и да спечелят втора титла от световното клубно първенство след 2013 година. Мачовете за бронзовите медали и титлата са днес (31 октомври) съответно от 15,40 и 19,00 часа българско време. Подкрепяни от страхотните си фенове домакините от Сада поведоха с 19:14 в първия гейм след няколко силни атаки на Исак Сантош. Разликата се запази до крайното 25:19. Бразилският тим запази темпото на игра и във втората част и въпреки усилията на Пейкан дръпна с 2:0 след убедително 25:17. В третия гейм нищо не се промени и момчетата на Марсело Мендес спечелиха с 25:17, а с това и мача с 3:0, с което пък се класираха за големия финал. Ники Николов стана най-резултатен за Пейкан, като се отличи с 8 точки (2 блока и 75% ефективност в атака). За тима на Сада Йоандри Леал реализира 16 точки (1 блок, 1 ас и 67% ефективност в атака), а Уолъс Де Соуса добави още 11 точки (2 блока и 47% ефективност в атака) за победата. ПЕЙКАН (ТЕХЕРАН, ИРАН) - САДА (КРУЗЕЙРО, БРАЗИЛИЯ) 0:3 (19:25, 17:25, 17:25)ПЕЙКАН: Валерио Вермилио, Саман Фаези 2, Фархад Гаеми 2, Амир Гафур 7, Моджтаба Мирзаджанпур 6, НИКОЛАЙ НИКОЛОВ 8 - Махди Маранди-либеро (Реза Пуя, Фархад Салафзун 1, Масуд Голами 2, Мохамад Джавад Манавинежад 3)Старши-треньор: Пейман АкбариСАДА: Уилям Аржона 1, Уолъс Де Соуса 11, Йоандри Леал 11, Филипе Ферас 6, Едер Карбонера 7, Исак Сантош 10 - Серджо Ногуейра-либеро (Алан Соуса 1, Родриго Леао, Фернандо Крелинг, Едуардо Силва)Старши-треньор: Марсело Мендес.СНИМКИ: FIVB.ORGГАЛЕРИЯ от мача ПЕЙКАН - САДА 0:3 - ТУК!!!