Карачанаков и вратарски грешки повалиха Берое, заралии с първа загуба у дома (видео)

Славия сложи край на серията си от лоши резултати и победи с 2:1 Берое в последен мач от 13-ия кръг на "А" група. Антон Карачанаков беше големият герой за "белите". Бившият халф на ЦСКА отбеляза и двата гола за тима на Иван Колев, който отново показа, че играе по-сполучливо на чужд терен. За Берое се разписа Атанас Зехиров малко преди края, но красивото му попадение не помогна на старозагорци да избегнат първа домакинска загуба от началото на сезона.Поражението е общо трето за Берое в последните 4 мача. По този начин отборът на Петър Хубчев пропусна отлична възможност да се доближи само на 2 точки от лидера Левски. Славия пък взе първа победа от средата на септември и вече е на 5-а позиция с 19 точки. Четири от петте успеха на най-стария столичен клуб са като гост.остите от София откриха резултата още в 9-ата минута след груба грешка на Благой Макенджиев. Стражът на заралии излезе да пресече една топка извън наказателното си поле, но сгреши при паса към свой съотборник и подаде към Антон Карачанаков. Нападателят на белите стреля без забавяне от 35 метра и вкара в празната врата.В 19-ата минута Славия като по чудо не вкара втори гол. Мансе изведе Емил Мартинов очи в очи с Макенджиев леко по диагонал, халфът прехвърли стража на заралии, но малко не му достигна да уцели вратата.В 27-ата минута и футболистите на Петър Хубчев опитаха да застрашат вратата на гостите, но шут на Божилов от далечна дистанция попадна в ръцете на Марио Кирев.Само 120 секунди по-късно Славия създаде нова чиста голова възможност. Ивайло Димитров получи пас на лявото крило и центрира към Карачанаков, който свали топката към Карабельов, 10-ката на белите шутира от 8-9 метра, но в ръцете на Макенджиев. Минута по-късно и Мансе бе близо до попадение, но Зехиров се хвърли самоотвержено на шпагат и предотврати поредната опасност пред вратата на Берое.Втората част отново не започна с натиск на Берое. Заралии застрашиха по-сериозно противниковата врата чак в 57-ата минута, когато Делев стреля от фаул, но Кирев улови. Стражът на белите се намеси добре и в 73-ата минута, когато спаси изстрел с глава на Иво Иванов.В последните минути заралии се хвърлиха с всички сили напред, но ентусиазмът им беше пресечен от нова грешка на Макенджиев. Стражът на домакините подари топката на Карачанаков, който хладнокръвно отбеляза втория си гол в мача. "Белите" обаче трябваше да треперят за победата, защото в 89-ата минута Атанас Зехиров върна едно попадение. Десният бек на Берое получи топката след късо изпълнен корнер и с много прецизен изстрел матира Кирев. В добавеното време хаотичният натиск на Берое не доведе до нов гол и Славия се поздрави със заслужени три точки.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ