Обамеянг изригна с хеттрик, Борусия (Д) бие в Лига Европа (видео)

Тимът на Борусия (Дортмунд) надигра с 3:1 като гост Габала (Азербайджан) в среща от Група  "С" на Лига Европа. Хеттрик за "жълто-черните" от Дортмунд направи Пиер-Емерик Обамеянг (31, 38, 72), а гола на утехата за Габала вкара Додо в добавеното време на срещата. Мачът бе от третия кръг на груповата фаза на турнира.Тимът на Томас Тухел записа втора победа в групата и е начело в класирането в нея със 7 точки, докато Габала заема последната четвърта позиция с 1 точка.В първите няколко минути домакините имаха три чудесни възможности за гол, но ги пропуснаха. Първо, в 6-ата минута Сергей Зеньов с глава от много удобна позиция не уцели вратата, пазена от опитния Роман Вайденфелер. В 7-ата минута пък играчите на Габала организираха опасна атака отдясно и последва пас, който изглеждаше голов, но в последния момент бранител на германския отбор изби топката. Не след дълго, в 11-ата минута Додо се озова очи в очи с Вайденфелер и го преодоля, но играч на "жълто-черните" от Дортмунд успя да избие от голлинията влизащата във вратата топка. Постепенно и атаките на дортмундци станаха опасни. В 21-ата минута вратарят на Габала Дмитро Безотосни спаси удар отблизо на Пиер-Емерик Обамеянг, а две минути по-късно отново Обамеянг застраши противниковата врата, но бе блокиран от бранител на Габала.В 31-ата минута Обамеянг изведе германците напред в резултата. Габонският нападател опъна мрежата зад Безотосни с великолепен шут извън наказателното поле.В 38-ата минута Обамеянг направи резултата 0:2. След отлично двойно подаване с японския халф Шинджи Кагава, габонецът нахлу в наказателното поле на домакините и с безпощаден изстрел изпрати топката в мрежата.В последните секунди на първата част домакините имаха много добър шанс да върнат едно попадение чрез Воислав Станкович, но топката отново не попадна във вратата на Вайденфелер.След почивката мачът по-скоро се доиграваше, но футболистите на Томас Тухел реализираха още едно попадение. То падна в 72-ата минута и бе дело на Обамеянг, който оформи своя хеттрик. Резервата Свен Бендер стреля около границата на наказателното поле, Безотосни първоначално спаси, но топката попадна в Обамеянг и габонецът от голлинията я довкара във вратата. Всъщност резултатът можеше да стане 0:3 минута преди това, когато Йонас Хофман получи прекрасен пас в наказателното поле на Габала, но не успя да преодолее Безотосни.В третата минута на добавеното време заелият позиция във вратарското поле на Борусия Додо оформи крайния резултат след разбъркване пред вратата на гостите и направи поражението на Габала малко по-почетно.ГАБАЛА - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 1:30:1 Обамеянг (31)0:2 Обамеянг (38)0:3 Обамеянг (72)1:3 Додо (90+3)МИНУТА ПО МИНУТА