Чудо остави за Мичиган стейт трофея „Пол Бъниън”

Трофеят „Пол Бъниън” остана притежание на Мичиган стейт след истинско футболно чудо. 10 секунди преди края на редовното време „спартанците” изоставаха с две точки, но блокираха пънт на централната линия. Второкурсникът Джейлън Уотс-Джаксън върна топката 38 ярда до ендзоната на домакините, пресичайки крайната линия при три нули на часовника. Мичиган стейт спечелиха с 27:23 и нанесоха на Джим Харбо първо поражение в Ан Арбър откакто пое „белките”.

Крисчън МакКафри счупи училищния рекорд прли победата на Станфорд срещу UCLA. Синът на трикратния шампион на НФЛ Ед МакКафри пробяга 243 ярда и се разписа четири пъти за разгромното 56:35. Станфорд спечелиха пети пореден мач и с показатели 5-1 се утвърдиха на върха в Северната дивизия на конференция „Пасифик-12”.

Мемфис закръглиха една година без загуба след епично 37:24 над Мисисипи. Гостите водеха с 14:0 след само пет минути игра, но спряганият за избор №1 в драфта на НФЛ догодина Робърт Нкемдиче получи сътресение на мозъка и защитата на „отцепниците” спря да функционира. Пакстън Линч (39 от 53 за 384 ярда) поведе Мемфис към серия 31:0, а Джейк Елиът добави фийлдголове от 42 и 27 ярда в последната четвърт пред рекордните в историята на „Либърти боул” 60 241 зрители.