Монако се издъни у дома

Отборът на Монако записа изненадваща загуба при домакинството си на Лориен в мач от шестия кръг на Лига 1. Монегаските отстъпиха с 2:3 от бретанците. "Мерлузите" поведоха с 2:0 още в началото на мача, след като в 12-ата минута Дидие Ибрахим Н'Донг откри, а шест по-късно Бенжамен Жано удвои. В 21-ата минута Алами Туре намали за домакините, а в началото на втората част Томас Лемар изравни за Монако. Точно когато играчите на Леонардо Жардим вече мислеха за пълен обрат, Бенжамен Муканджо попари феновете на домакините с трети гол, който се оказа и победен.По този начин Монако продължава да има труден старт на сезона и в момента заема 11-а позиция в класирането с актив от осем точки - на шест от лидера Пари Сен Жермен. Лориен също има осем, но по-добрата голова разлика им отрежда десето място.СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ