Зрелищен обрат върна усмивките в Монако (видео)

Отборът на Монако показа характер и навакса пасив от два гола, за да стигне до драматичен обрат с 3:2 при гостуването си на Монпелие в среща от 7-ия кръг на Лига 1. Монегаските изтръгнаха трите точки на "Стад де ла Мусон" с гол от дузпа на Фабиньо в 5-ата минута на добавеното време.

Монако започна без някои основни футболисти като Стефан Ел Шаарауи и Бернардо Силва, което даде своето отражение върху играта на тима. Набил Дирар пропусна да открие за бившия отбор на Димитър Бербатов, но това стори Даниел Конгре от домакините в 26-ата минута. Той се оказа на точното място, след като Даниел Субашич изби удар на Виторино Илтон, и даде аванс на Монпелие. Футболистите на Ролан Курбис поведоха с 2:0 в самия край на полувремето, когато Гуидо Карийо си отбеляза нелеп автогол.

Фабио Коентрао с първия си гол за Монако върна интригата в 56-ата минута, а малко по-късно Томас Лемар изравни след центриране на Дирар. Дълбоко в добавеното време вратарят на домакините Жонатан Лигали изпусна топката, след което фаулира в наказателното поле Коентрао и реферът посочи бялата точка. Фабиньо не трепна и донесе успеха на гостите.

В класирането Монако вече е на 10-о място с 11 точки, а Монпелие остана на дъното в таблицата с едва 1 точка.