Нулев хикс между Райо и Валенсия на старта (видео)

Ниската резултатност в първия кръг на Примера дивисион продължи и в петия мач от кръга. Отборите на Райо Валекано и Валенсия не успяха да излъчат победител на "Вайекас", а двубоят завърши 0:0. Така до момента са паднали само два гола в изиграните срещи в испанския елит.Мачът бе сравнително равностоен, като Валенсия повече търсеше победата, но нападателите на тима трудно стигаха до чисти голови положения, като с пропуски се отличиха Санти Мина и Пабло Пиати.Райо пък разчиташе повече на контраатаки и през второто полувреме Манучо направи голям пропуск, като от близо не успя да засече хубаво центриране по земя във вратарското поле. Малко по-късно пък Бангура опита да изведе Фарина на стрелкова позиция, но малко не стигна на аржентинеца да стигне до топката и вероятно да отбележи. В добавеното време пък Алваро Негредо можеше да донесе победата на Валенсия като отправи страхотен изстрел, който бе спасен от вратаря на гостите.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕТака мачът завърши без голове и без победител, а двата тима взеха по една точка в актива си.