Зрелищен сблъсък и дузпи донесоха победата на Челси над Барса (видео + галерия)

Отборите на Челси и Барселона направиха зрелищен слъсък в поредния двубой от турнира Интернешънъл чемпиънс къп. Двата тима се изправиха един срещу друг на "Фед Екс Стейдиъм" в Ландоувър, САЩ, като в редовното време си размениха по два гола и не излъчиха победител. Еден Азар в 10-ата и Гари Кейхил в 85-ата бяха точни за Челси, а Луис Суарес и Сандро отбелязаха за Барса. При дузпите лондончани триумфираха с 4:2 точни удара.Срещата започна двуостро, но играчите на Челси създаваха по-добрите положения в началото. В 9-ата минута Оскар имаше прекрасен шанс да стреля отблизо, но Тер Щеген спаси. Минута по-късно обаче Еден Азар сътвори страхотен гол, като премина през трима играчи на Барса и с удар в близкияя ъгъл не остави шанс на вратаря - 1:0. В 26-ата минута пък Оскар от фаул нацели гредата.Постепенно обаче и пред вратата на англичаните стана напрегнато. В средата на полувремето Тибо Куртоа трябваше на два пъти да показва рефлекс след удари на Луис Суарес и Сандро Рамирес в 31-ата и 32-ата минута. Веднага след това Челси отговори с прекрасна контраатака и Диего Коща изскочи очи в очи с Тер Щеген, но направи невероятен пропуск и стреля покрай вратата.В 36-ата минута отново Суарес притесни Куртоа с опасен изстрел, но стражът за пореден път демонстрира уникелан рефлекс. Три минути по-късно пък Иван Ракитич бе най-съобразителен след едно разбъркване в наказателното поле, но отблизо не успя да уцели вратата. През втората част Барселона бе видимо по-добрият отбор на терена и набързо стигна до пълен обрат в резултата. В 52-ата минута Луис суарес се възползва от грешка на Аспиликуета, финтира двама защитници и копна топката по опсока на вратата. Курт Зума опита да изчисти преди тя да влезе зад голлинията, но съдията прецени, че има попадение и посочи центъра. След това в 66-ата минута Сандро Родригес получи извеждащ пас в наказателното поле, финтира защитник и с прекрасен изстрел в далечния ъгъл обърна нещата в полза на каталунците.След това Барса имаше още няколко голови възможности, ок тоито не се възползва. В 85-ата минута обаче играчите на Челси издебнаха своя шанс и отново стигнаха до равенството. При едно центриране в наказателното поле топката бе лошо изчистена от защитник, а след това и вратарят Жорди Масип излезе неразчетено и позволи на Гари Кейхил да насочи топката във вратата му с глава за 2:2. Така победителят трябваше да бъде определен с дузпи. При 11-метровите удари играчите на Барса направиха два пропуска, като Халилович нацели напречната греда, а ударът на Жерард Пике бе спасен от Куртоа. За сметка на това футболистите на Челси бяха безгрешни и след точни изстрели на Фалкао, Моузес, Рамирес и Реми, англичаните спечелиха мача с 4:2 при дузпите.Челси - Барселона 2:2 (4:2 при дузпите)1:0 Азар (10)1:1 Суарес (52)1:2 Сандро (66)2:2 Кейхил (85)при дузпите: 0:1 Иниеста1:1 Фалкао- Халилович пропуска2:1 Моузес- Пике пропуска3:1 Рамирес3:2 Сандро4:2 РемиЧЕЛСИ: Куртоа, Иванович, Кейхил (Чалоба 87), Зума, Аспиликуета (Тери 62), Матич (Оби Микел 61), Фабрегас (Моузес 64), Оскар (Рамирес 46), Азар (Фалкао 68), Кенеди (Вилиан 46), Коща (Реми 60)БАРСА: Тер Щеген (Масип 60), Адриано (Алба 60), Матийо (Вермален 59), Дъглас (Роберто 17), Бартра (Пике 59), Бускетс (Сампер 61), Ракитич (Иниеста 60), Гумбау (Рафиня 61), Мунир (Халилович 73), Сандро, СуаресСнимки: Getty Images/GuliverФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА