Ново разочарование за Берое (видео)

Отборът на Берое отново разочарова, след като записа домакинско 0:0 срещу новака Монтана в последна среща от първия кръг на "А" група. Този резултат дойде само три дни след загубата с 0:1 от Брьондби в Лига Европа. Домакините пропиляха няколко възможности за гол в днешната среща, но най-сериозен пропуск направи халфът на гостите Борислав Балджийски преди почивката.Старозагорци овладяха инициативата в началото на двубоя, но първи удар към една от двете врати бе нанесен от гостите в 18-ата минута. Тогава Йордан Тодоров проби отдясно и върна към наказателното поле, където Балджийски стреля, но прати топката високо в аут. В 20-ата минута и Иван Минчев изпробва късмета си от около 30 метра, но също не бе точен.Домакините отговориха с опасен шут на Спас Делев в 22-ата минута, но кълбото отново прелетя над напречната греда. В 31-ата минута своя късмет, без успех, изпробва и Георги Божилов. Пет минути по-късно атакуващият играч на Берое успя да подобри мерника си и да нанесе първи точен удар в срещата, но Христо Иванов улови.Две минути след това Балджийски излезе зад защитата и отправи изстрел, но Благой Макенджиев успя да избие. Минута по-късно халфът отново бе изведен очи в очи със стража на старозагорци, успя да го преодолее, но вместо да прати топката в опразнената врата стреля в аут.В ответната атака силен шут на Делев профуча на сантиметри от страничната греда на вратата на Монтана. Минута преди края на първата част Делев засече с глава центриране на Божилов, но отново не успя да се разпише.В 52-ата минута отново Балджийски бе в центъра на събитията, но този път слабият му удар бе уловен без проблеми от Макенджиев.В следващите минути футболистите на Петър Хубчев опитаха да осъществят натиск, но все така не успяваха да продолеят компактната отбрана на гостите. В 65-ата минута Жуниор Мапуку опита да изненада Иванов с далечен шут, но стражът спаси. Три минути след това Иво Иванов нанесе удар с глава след центриране от корнер, но вратарят на Монтана отново не се пропука. В 75-ата минута и Божилов не успя да продолее Иванов с удар отдалеч. След него Мапуку също не успя да се разпише с шут от малък ъгъл.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТА