Фантастичен обрат на Уест Хам срещу Евертън (видео)

Уест Хам стига до изключителен обрат при гостуването си на Евертън. "Чуковете" постигнаха успех с 3:2, въпреки че губеха с 0:2 в 77-ата минута. Резултатът е още по-болезнен за домакините, тъй като те пропуснаха дузпа в 69-минута, когато можеха да сложат точка на спора. Тимът на Роберто Мартинес игра голяма част от мача с човек по-малко, след като Кевин Миралас си изкара втори жълт картон още в 34-ата минута.С победата, която бе едва втора за последните 10 мача като гост, отборът на Славен Билич изпревари Манчестър Юнайтед и е пети в класирането. Евертън пък губи за трети път в последните четири домакински срещи и е на 11-а позиция.След домакинските загуби от Суонзи и Уест Бромич напрежението беше върху Евертън и феновете на "Гудисън Парк" очакваха успех. "Карамелите" започнаха агресивно и доминираха в началото на двубоя. Удар на Макарти бе спасен от Адриан. В 13-ата минута Овиедо намери Лукаку, който се завъртя и стреля в далечния ъгъл за 1:0. Белгийският нападател се разписа в осми пореден мач срещу Уест Хам.В 34-ата минута Кевин Миралас си изкара по глупав начин втори жълт картон, след като влезе остро в краката на Кресуел и остави тима си с човек по-малко. "Чуковете" не успяха да наложат преимущество въпреки численото предимство. Към края на полувремето Еменике бе близо до изравняване, но Роблес се намеси отлично.След почивката Евертън продължи да доминира и стигна до втори гол. След двойно подаване между Ленън и Лукаку английският халф удвои аванса на домакините, а в 69-ата минута отборът на Роберто Мартинес можеше да си осигури победата. Алекс Сонг фаулира Бешич и съдията отсъди дузпа. Лукаку обаче пропусна от бялата точка и малко по-късно видя колко важен бе този момент.Славен Билич пусна като титуляр 17-годишния бранител Рийс Оксфорд. Младокът изпусна Лукаку за първия гор и бе сменен на почивката от Анди Карол, като наставникът промени и схемата на игра. Друга негова смяна обаче бе решителна. Влизането на Диафра Сако и най-добрият на терена Димитри Пайе бяха в основата на обрата. След две идентични положения се стигна до 2:2. Първо Микейл Антонио се разписа с удар с глава след центриране на Нобъл, а след това Сако изравни, след като засече с глава центриране на Пайе. Намиращият се в шок Евертън допусна и трето попадение в края. Пайе се възползва от неориентирани действия на бранителите на домакините и прати топката във вратата на "карамелите" за знаменит обрат.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ