Локомотив (Пловдив) загуби от Верея в контрола

Локомотив (Пловдив) загуби от втородивизионния Верея с 2:4 в учебна игра, която се състоя на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора. Головете за черно-белите отбелязаха Мартин Камбуров и Бирсент Карагарен през първото полувреме.

Домакините от Верея откриха резултата в 10-ата минута след прецизно изпълнен пряк свободен удар от Джунейт Яшар.

В 34-ата минута Верея поведе с 2:0, след като Дончо Атанасов изскочи сам срещу вратаря Ел Харуби и прати топката в мрежата.

Минута по-късно Мартин Камбуров получи топката на границата на наказателното поле, финтира един футболист на домакините и с левия крак технично насочи топката в долния десен ъгъл на вратаря за 2:1.

Минута преди почивката Локомотив стигна до равенството. Това стана след изпълнение на корнер и последвало разбъркване в наказателното поле, при което Карагарен от непосредствена близост се разписа за 2:2.

При ответната атака обаче домакините отново излязоха напред в резултата след бърза контраатака по дясното крило. Последва центриране около точката за изпълнение на дузпа, където футболист на Верея засече с крак за 3:2.

В 47-ата минута старозагорци отбелязаха ново попадение след изстрел от 20-ина метра на Иван Динков, който изненада влезлия след почивката вратар Александър Витанов за 4:2.