Мюлер набра букет от лилии за Пеп, но феновете го обидиха (видео + галерия)

Четири дни преди първия сблъсък с Ювентус в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) хвърли много усилия, за да пречупи Дармщат 98 в мач от Бундеслигата. Баварците спечелиха с 3:1 у дома, независимо че на полувремето изоставаха в резултата. Два гола на Томас Мюлер и дежурен на Роберт Левандовски донесоха поредната победа на тима на Джосеп Гуардиола. Мачът ще се запомни основно с две други събития. Франк Рибери се завърна след поредно дълго отсъствие заради контузия и дори асистира за едно от попаденията. В същото време част от запалянковците на Байерн зад едната врата изразиха своето мнение за Гуардиола с огромен транспарант, на който пишеше "Пеп никога не е бил нашето нещо", визирайки предстоящото му напускане в края на сезона.Воденият от испанеца тим обаче е във впечатляваща серия от 9 победи и 1 равенство в последните си 10 мача. Днес отборът трябваше да се потруди повече от нормалното, но и късметът не беше на страната на мюнхенци, след като веднъж гредата ги спря, а през второто полувреме, при 1:1, съдиите неправилно не зачетоха напълно редовно попадение на Левандовски.  Взетият под наем през януари Сердар Ташчъ започна като титуляр в центъра на защитата на Байерн в тандем с Йошуа Кимих, а Рафиня се завърна сред 11-те, заемайки позиция вдясно. Напред нямаше никакви изненади, като Дъглас Коща и Кингсли Коман трябваше да пробиват по крилата и да центрират в наказателното поле, където чакаха головите хищници в лицето на Левандовски, Мюлер и Ариен Робен. Още от първата секунда гостите се "бетонираха" в своята половина, което не беше трудно за предвиждане, след като в стартовия си състав имаха шестима защитници.По тази причина шампионите много често шутирах отдалеч и така Робен и Артуро Видал отправиха първите опасни изстрели в началните десетина минути. Левандовски се оказа на стрелкова позиция в 14-ата минута, когато трудно насочи топката, но Кристиан Матениа успя да я изби с върха на пръстите си. Полякът по-често ангажираше бранителите около себе си и така в 25-ата минута успя да изведе Робен сам срещу вратаря, но стражът отрази с крак.Секунди по-късно се стигна и до сензационния гол в мрежата на Мануел Нойер. "Лилиите" организираха атака, която беше завършена с глава от юношата на баварците Сандро Вагнер. Това е първото попадение, което Байерн допуска като домакин във всички турнири от 587 минути насам. Мюнхенци отново се втурнаха напред и в 28-ата минута напречната греда ги лиши от изравняване след удар на Коща и рикошет.По това време вече валеше силен дъжд, което още повече помагаше на гостите. Ето защо до края на полувремето Байерн не създаде нито една чиста възможност и се задоволи с още няколко шута от средно разстояние, които не се оказаха проблем за вратаря на "лилиите", с изключение на един.  На всички беше ясно, че нещата няма да останата така и още в 4-ата минута след подновяването на играта Мюлер се възползва от подаване на Рафиня и изравни - 1:1. Дойде и 53-ата минута, когато Франк Рибери вдигна "Алианц Арена" на крака с появата си в игра на този стадион след 11 месеца отсъствие заради контузии. За последно французинът беше играл през есента при едно гостуване, след което пак пострада. Сега той зае мястото на Коман по крилото и присъствието му веднага се усети. В 57-ата минута Левандовски падна на земята и поиска дузпа, но съдията не видя основания да уважи желанието му. Секунди след това Робен пак пропусна.Феновете на Байерн "избухнаха" от радост в 67-ата минута, когато Левандовски все пак вкара, но страничният съдия размаха флага за засада и попадението не беше зачетено. От повторенията се видя, че асистентът е сгрешил, тъй като футболист на Дармщат подава топката към Рибери, който центрира към водещия реализатор на шампионата. Този гаф на съдиите обаче не се оказа фатален, защото след само 7 минути Мюлер все пак изпрати топката в мрежата за 2:1 с атрактивно изпълнение от въздуха.След този гол темпото веднага спадна, като по-видимо това беше сред играчите в синьо. Така и ситуациите пред тяхната врата продължиха да се редят и в 84-ата минута Рибери и Левандовски повториха упражнението от малко по-рано, като този път голът беше зачетен - 3:1. Две минути след това полякът излезе сам срещу Матениа, но този път загуби спора. Това се оказа и последното интересно нещо в двубоя. Дармщат остава на 4 точки от опасната зона и спасението ще е единствената цел на тима до края на шампионата. Във вторник Байерн ще срещне Юве в Торино, а след това през следващия уикенд го очаква нова тежка визита - на Волфсбург.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕГАЛЕРИЯ