Старата школа на Вердер срази Шалке 04 (видео)

След феноменална игра на капитана си Клеменс Фритц тимът на Вердер (Бремен) постигна изненадваща победа с 3:1 над Шалке 04 насред Гелзенкирхен в последния мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. 35-годишният играч вкара първия гол и подаде за другите два, с които гостите обърнаха своя съперник. Силно се представи и 37-годишният Клаудио Писаро, който продължава да пише история по германските терени, след като отдавна се превърна в най-резултатния чужденец в шампионата. "Миньорите" направиха много силно първо полувреме, в което поведоха още в 4-ата минута чрез Жоел Матип, вкарал след центриране от корнер, като пропуснаха още няколко добри възможности. Веднъж и Клаас-Ян Хунтелаар уцели гредата.Първата част отиваше към своя край, когато в 43-ата минута Фритц заби впечатляващо изравнително попадение, за да отпразнува свояата среща №300 в шампионата. Писаро пропусна да осигури преднина на Вердер още при първата атака след антракта. Последва малшанс за Льорой Сане пред другата врата, след като Хунтелаар свърши тежката работа и за младока оставаше само да насочи топката в мрежата, но не го стори с неудобния си десен крак. Малко след това - в 53-ата минута, Писаро се реваншира с попадение за 2:1, след като засече прецизен пас на Фритц. Отново Сане се оказа на голова позиция, вече в 67-ата минута, но пак нямаше шанс. В 80-ата минута и Жуниор Кайсара беше близо до попадение, но топката мина на половин метър до гредата.Всичко беше решено минута преди изтичането на редовното време, когато вездесъщият Фритц подмина бившия защитник на Лудогорец и центрира към Антони Уджа, който се разтегна достатъчно, за да фиксира третия гол в мрежата на Ралф Феерман. Успехът увеличи точковия актив на Вердер на 18 и отборът е на крачка от излизане от зоната на застрашените. Шалке пък пропусна възможността да се изкачи до четвърта позиция.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ