Дженоа съсипа Палермо (видео)

Отборът на Дженоа разгроми с 4:0 на свой терен Палермо в мач от 20-ия кръг на италианската Серия "А". Новото попълнение Сусо даде аванс на "грифоните" в резултата още в 4-ата минута, след като получи чудесен пас от Диего Пероти и остана очи в очи със стража Стефано Сорентино. През второто полувреме домакините съвсем разпердушиниха съперника си, като победата на Дженоа можеше да бъде и още по-изразителна. Леонардо Паволети заби топката с глава във вратата на Сорентино в 71-ата минута, а 4 минути по-късно Томас Ринкон с удар отблизо направи резултата 3:0. Четвъртото попадение реализира Паволети в 88-ата минута. Голът бе изключително красив - с великолепна странична ножица. С асистенции за последните три попадения в срещата се отчете Кристиан Ансалди.Българският халф на Палермо Ивайло Чочев така и не се появи в игра за сицилианците, като през цялото време бе на скамейката на резервите. Задачата на Дженоа пък бе улеснена от червения картон на Синиша Анджелкович в 65-ата минута. Тогава той получи втори жълт картон в двубоя и пое преждевременно към съблекалните.В класирането Дженоа заема 15-о място с 22 точки, а Палермо е 17-и с 21, на 6 точки пред първия тим в зоната на изпадащите - Фрозиноне.СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ