Дракслер се стегна за последния си мач за Волфсбург (видео)

Световният шампион Юлиан Дракслер почти сигурно изигра последния си мач за Волфсбург и той го направи като голям футболист. Германският национал помогна за успеха с 2:1 при гостуването на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 16-ия кръг на Бундеслигата. Дракслер асистира на Марио Гомес за победното попадение в 57-ата минута и като цяло беше сред най-силните на терена. Според последните информации той ще премине в Пари Сен Жермен за сума между 30 и 40 млн. евро, като вече е постигнал договорка за личния си контракт, който ще е за 4,5 г."Вълците" се представиха силно в Мьонхенгладбах и с втория си пореден успех си гарантираха, че няма да зимуват сред изпадащите. Даниел Калиджури откри в полза на Волфсбург още в 3-ата минута, а Торган Азар беше изравнил пет минути преди попадението на Гомес. Гладбах завършва кошмарна есен в Бундеслигата, като е само на 3 точки от мястото за бараж. На домакините не помогна и моралната подкрепа от страна на бившия им халф Гранит Джака, който присъстваше на срещата.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ