Берое с трудна, но заслужена победа над Академик Бултекс 99

Отборът на Берое (Стара Загора) се наложи при домакинството си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 82:75 (28:16; 19:21; 19:18; 16:20) в двубой от програмата на VIII кръг на Националната Баскетболна Лига.

Аарън Джоунс се отличи с „дабъл-дабъл“ за победителите – 18 точки и 11 борби, а Шейн Гибсън и Тихомир Желев добавиха съответно по 18 и 13 точки.

Станислав Ваклинов, Джордан Семпъл и Оскар Белфийлд вкараха по 14 точки за гостите, а Шакир Смит завърши с 13 точки.

Възпитаниците на Любомир Минчев започнаха силно двубоя и за десет минути успяха да поведат с 12 точки – 28:16, като в началото на втората четвърт Берое не изпусна инициативата и разликата достигна до 15-16 точки.

Това внесе известно спокойствие в редиците на домакините, а под други кош баскетболистите на Академик Бултекс 99 използваха моментният спад в играта на съперника и до почивката разликата бе свалена до десет точки – 37:47.

Баскетболистите на Берое се хвърлиха с всички сили, за да сложат точка на спора в този двубой, като усилията им дадоха известен резултат – 66:50, но в оставащите 1:30 минути от периода, пловдивските „студенти“ не се предадоха и отново намалиха изоставането си – 55:66.

Заключителните десет минути преминаха при постоянна размяна на надмощие, след като първоначално Берое достигна до 18 точки преднина – 76:58, но след това пловдивчани отново поеха инициативата и 39 секунди преди края Белфийлд вкара тройка за 75:79. В оставащото време играчите на Берое демонстрираха по-здрави нерви и се поздравиха с крайния успех – 82:75 (28:16; 19:21; 19:18; 16:20) след успено изпълнени наказателни удари на Тешия и Гибсън.