Издънка: Барса не може без Меси и Суарес (видео+галерия)

Шампионът на Испания Барселона направи грешна стъпка и завърши 0:0 при домакинството си на Малага в среща от 12-ия кръг на Примера. Тимът на Луис Енрике за пореден път доказа, че не може да печели мачовете си при сериозна ротация в състава, като този път отсъстваха Лионел Меси и наказаният Луис Суарес. В края на срещата съдията не зачете гол на Жерард Пике, а две минути по-късно реши, че няма дузпа в наказателното поле на гостите. Малага завърши срещата с деветима след червени картони на Диего Йоренте (68) и на Хуан Карлос (96). "Лос кулес" пропуснаха възможността временно да оглавят класирането преди дербито на Мадрид.Лионел Меси отпадна от групата в последния момент поради "неразположение". Луис Енрике заложи в атака на Рафиня Алкантара, Пако Алкасер и Неймар. Жерард Пике и Хавиер Масчерано оформиха центъра на защитата. Хуанде Рамос разчиташе в нападение на бившия играч на "лос блаугранас" Сандро Рамирес. С началото на срещата домакините наложиха тотална доминация. В третата минута Пако Алкасер прати топката в мрежата, но при положение на явна засада. В седмата минута Сандро се устреми сам в предни позиции за гостите и нямаше избор освен да шутира и прати топката в аут. Сержи Роберто придаваше живец в атаките на каталунците с енергичните си включвания отдясно. В десетата минута испанският национал стигна почти до аутлинията, върна назад към Алкасер, но ударът на нападателя не се получи. След изпълнение на корнер в 12-ата минута Масчерано върна назад към Пике, който стреля технично под гредата, ала Карлос Камени внимаваше и изби. В рамките на същата минута след нов корнер Пике игра с глава, а Масче нацели близката греда отблизо в търсене на първия си гол като играч на Барса. Оказа се, че има засада.  В 16-ата Сержи Роберто направи двойно подаване с Арда Туран, успя да върне назад, но защитник отдалечи топката към пеналта, където Денис Суарес се провали в опита си за шут. Две минути по-късно Неймар блесна с приказен дрибъл отляво, топката стигна до непокрития Арда, но турският халф не завърши атаката подобаващо и топката спря в крак на бранител. В 21-ата Рафиня се освободи на дъгата и отправи техничен изстрел, като топката профуча покрай сглобката. Гостите от "Ла Росаледа" не забравяха и да атакуват, макар да го правеха основно чрез Сандро. В 23-ата той шутира от дистанция, а Марк-Андре тер Стеген се справи. Три минути по-късно напористият стрелец беше близо да открадне топката в опасна близост, но Пике се намеси с шпагат. В 31-ата Камени изпъкна с майсторско спасяване след остър нисък изстрел на Рафиня. В опит за изненада дори Серхио Бускетс отправи удар извън наказателното поле в 43-ата минута, който не беше точен. В 45-ата Арда беше блокиран с тяло на ръба на гола. В крайна сметка момчетата на Луис Енрике не успяха да стигнат до гол преди почивката, затруднени от сериозната работа в защита на южняците. Головите положения преди почивката бяха наистина малко.И през втората част над 83 хиляди на "Камп Ноу" наблюдаваха същата картина: игра изцяло пред и в наказателното поле на Малага. В 47-ата минута Неймар овладя в наказателното, но допусна Микел Вийянуева да му отнеме. В 53-ата Рафиня измисли висок извеждащ пас към Неймар, който обаче беше в засада, а и не затрудни Камени. В 55-ата съдията назначи странно нарушение в атака на Арда и вбеси публиката. Все пак нямаше и как да има дузпа. В 57-ата тимът на Хуанде Рамос пропиля златна възможност. Хуанпи изведе Хуан Карлос, Тер Стеген излезе неправилно, Карлос го загърби, но не успя да насочи точно в опразнената врата. В 60-ата Диего Йоренте може би задържа Пике на границата на наказателното поле, но реферът замълча. В 63-ата съдията видя нарушение в нападение на Пике при спор за висока топка, а на повторенията се видя, че и двамата футболисти здраво се държат.В 68-ата Неймар тръгна на скорост през центъра и беше фаулиран грубо от Диего Йоренте. Съдията реши да извади директен червен картон и отсъждаването му остава в графата "спорни". В 73-ата Неймар даде прекрасен пас към Андре Гомеш, който центрира ниска топка на дузпа, а тя беше изчистена. В 80-ата Пике получи страхотна топка от Масчерано, но ударът му с глава беше много неточен. В 81-ата Иван Ракитич игра с глава на първа греда и топката премина много опасно по диагонала. Във втората част на второто полувреме Пике почти изцяло играеше като централен нападател. Именно пред него се откриха и най-добрите възможности. В 83-ата минута Андре Гомеш сякаш се измъкна на ръба на засадата, стреля с глава в гредата. Отбитата топка попадна в Пике, която я вкара в мрежата. Страничният рефер вдигна флаг засада и не зачете попадението. Според AS голът е редовен. Две минути по-късно Пике падна в наказателното поле след борба с Вийянуева. Според съдийския анализатор на Marca Оливер Андухар при положението е трябвало да бъде отсъдена дузпа. В края на мача никой не се изненада, когато Карлос Камени няколко минути получаваше медицинска помощ. В 94-ата Неймар изпусна нов чист шанс, когато изкочи сам на втората греда и стреля с глава. Камерунският вратар, който е бивш играч на Еспаньол, за пореден път показа класата си и изби, заслужавайки безапелационно наградата за най-добър в мача. В 96-ата минута съдията показа червен картон на Хуан Карлос, който гневно реагира заради липсата на финален съдийски сигнал.Освен че не спечели срещата, Барса е пред угрозата да загуби Неймар за дуела с Реал Мадрид. Бразилецът не получи жълт картон днес и ако получи такъв след седмица при гостуването на Реал Сосиедад, ще пропусне Ел Класико. СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА