Барса за малко да спечели служебно срещу Малага

Отборът на Барселона е бил на крачка да регистрира три точки в актива си от снощния мач с Малага, въпреки че двубоят завърши 0:0. Diario Sur разкри, че две минути са разделили каталунците от служебна победа срещу гостите от Коста дел Сол. По регламент всеки отбор трябва да играе с поне седмина футболисти, които имат картотека в първия състав.

Хуанде Рамос започна мача с деветима играчи от първия отбор. След изгонването на Диего Йоренте Хави Онтиверос беше сменен и в игра се появи юношата Луис Муньос. След тази роката южняците заиграха с осмина от първия тим и двама от филиала. Смяната на Сандро Рамирес с Юсеф Ел Насири оформи баланс от 7:3 между играчи от първия тим и от дубъла.

Ако Дуда не беше сменил Пабло Форналс две минути преди края на двубоя, малагийци щяха да загубят служебно. Причината е червеният картон на Хуан Карлос в 97-ата минута. Ако Дуда не беше заменил Форналс, гостите от "Ла Росаледа" щяха останат с едва шестима професионални футболисти на терена. По правилата на Кралската испанска футболна федерация това щеше да значи служебна победа с 3:0.