Възходът на Нефтохимик при Христо Янев продължава - Пирин не получи две дузпи (видео)

Възходът на Нефтохимик под ръководството на Христо Янев продължава. Днес бургазлии спечелиха с 3:1 домакинството си на Пирин в мач от 13-ия кръг на Първа лига и по този начин се изкачиха на 12-ото място в класирането.Домакините поведоха с 2:0 чрез Иван Вълчанов (58) и Марко Ранджелович (61), а Владислав Златинов намали (64). В 90-ата минута Костадин Хазуров вкара от дузпа трети гол за шейховете.От 69-ата минута благоевградчани играха с човек по-малко, след като Орлин Старокин бе изгонен с втори жълт картон. Орлетата можеха да получат и две дузпи - по една в двете полувремена, но реферът Тихомир Алексов прецени, че такива няма.В първите минути на срещата играта бе равностойна и без положения пред двете врати. Първият по-сериозен шут дойде в 13-ата минута, когато Огнянов стреля, но в аут.В 29-ата минута добър изстрел на Йордан Йорданов бе отразен от Красимир Костов. Гостите отговориха с изключително опасна атака в 31-ата минута. Мойеци изведе с глава Дани Младенов очи в очи с Георгиев, нападателят на Пирин бутна топката покрай стража на шейховете, който го събори, но реферът Тихомир Алексов не отсъди дузпа. Най-вероятната причина за това бе, че според съдията Младенов се е бутнал във вратаря, а не е бил фаулиран.До края на полувремето не се случи нищо интересно и то приключи при 0:0.Осем минути след почивката домакините можеха да открият резултата. Резервата Костадин Хазуров изскочи сам срещу вратаря леко отляво, но шутира в аут.По-настойчивата игра на Нефтохимик даде резултат в 58-ата минута. Тогава Иван Вълчанов получи топката отляво, навлезе навътре и след шут по земя от границата на наказателното поле изненада Костов - 1:0 за бургазлии.Само 120 секунди по-късно добър удар на Виктор бе избит в корнер от Костов. След неговото изпълнение влезлият на почивката централен защитник Марко Ранжелович вкара с глава за 2:0 за Нефтохимик.В 64-ата минута Пирин се върна в мача след гол на резервата Владислав Златинов, който реализира след брилянтно центриране на Тони Тасев отдясно и шут от въздуха.Само пет минути по-късно гостите останаха с човек по-малко. Орлин Старокин ритна в главата играч на домакините след неуспешен опит за задна ножица и бе изгонен с втори жълт картон.В 80-ата минута гостите от Благоевград претендираха втори път за дузпа, след като опасен шут на Станислав Костов бе спрян с ръка от хвърлилия се на шпагат Николай Дюлгеров, но Алексов отново не посочи бялата точка.Последва двуостра игра до 90-ата минута, когато Тони Тасев събори в наказателното поле Михаел Орачев и реферът отсъди дузпа, която Хазуров реализира.В добавеното четириминутно продължение на двубоя гостите можеха да върнат едно попадение, когато двама техни състезатели изскочиха сами срещу вратаря на домакините, но атаката беше спряна с изключително спорна засада.НЕФТОХИМИК - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 3:11:0 Иван Вълчанов 582:0 Марко Ранджелович 612:1 Владислав Златинов 643:1 Костадин Хазуров 90 д.НЕФТОХИМИК: 1. Георгиев, 26. Виктор, 2. Велков, 19. Орачев, 13. Йорданов, 22. Манев, 8. Дюлгеров, 21. Огнянов, 89. Маламов, 7. Вълчанов, 25. ГрънчовПИРИН: 76. Костов, 21. Башлиев, 3. Сандев, 14. Николов, 18. Попев, 24. Костадинов, 6. Старокин, 7. Тасев, 15. Благов, 11. Младенов, 10. МойециСтадион: "Лазур", БургасСъдия: Тихомир АлексовНачало: 15:00 часаМИНУТА ПО МИНУТАГЛЕДАЙТЕ МАЧА ТУК!