Тулуза спря Монако по пътя към челото

Тулуза победи Монако с 3:1 в първия мач от 10-ия кръг на Лига 1. Срещата бе сблъсък между четвъртия и втория във временното класиране, като евентуален успех на монегаските можеше да ги качи на върха, но домакините им попречиха това да се случи. Гостите първи взеха преднина в мача с попадение на Валер Жермен още в 3-ата минута, но с попадения на Оскар Трехо в 71-ата, и Мартин Брайтвайте в 84-ата и 87-ата минута Тулуза обърна нещата в своя полза.Монако откри резултата още в 3-ата минута, когато след центриране от фаул Валер Жермен с глава порази вратата за 0:1.Тулуза обаче не се предаде и в 71-ата минута при едно центриране в пеналта Мартин Брайтвайте игра с глава, а след това и Оскар Трехо също с глава бе точен за 1:1.Това обаче не бе всичко и в края домакините направиха пълен обрат с нови два гола. В 84-ата минута Брайтвайте засече центриране на Сомалия за 2:1, а три минути след това отново той се възползва от грешка в отбраната на съперника и оформи крайното 3:1.Така Тулуза излезе на 3-ото място в таблизата с актив от 17 точки, докато Монако запазва 2-ата си позиция с 19 точки.МИНУТА ПО МИНУТА