Шедьовър повали Самп (видео)

Отборът на Болоня продължава без грешка на своя стадион "Ренато Дал'Ара" през този сезон. Тимът на Роберто Донадони надви с 2:0 Сампдория в мач от 6-ия кръг на Серия "А", като записа трети успех този сезон, всичките от тях пред своите тифози. Шедьовър на Симоне Верди в 45-ата минута даде аванс на домакините. Юношата на Милан разстреля Емилиано Вивиано с гол от воле, като вкара своя трети гол през този сезон.В началото на второто полувреме Матия Дестро отблизо прати топката за втори път в мрежата на гостите, като отбеляза своето второ попадение в първенството и общо десето в калчото с екип на Болоня.Положението стана още по-сложно за Самп в 69-ата минута, когато Едгар Барето бе изгонен за груб фаул.Няколко минути по-късно резервата на домакините Федерико Ди Франческо също бе изгонен. Тимът на Донадони има девет точки, а поражението е трето поред за момчетата на Марко Джампаоло, които стартираха с две победи сезона.КЛАСИРАНЕМАЧА МИНУТА ПО МИНУТА