Витоша (Бистрица) изненада Банско

Мачът от петия кръг за първенството на втора лига между отборите на Банско от едноименния град и Витоша Бистрица предизвика малък интерес. Гостите от София спечелиха с 3:1, благодарение на два късни гола на преотстъпения от Славия Китан Василев, който се разписа в последните 8 минути.Около 100 зрители дойдоха с надеждата да станат свидетели на първата победа на своите любимци, но останаха разочаровани. Отборът на гостите през първата част на cрещата стоеше по-добре на терена и съвсем справедливо се оттегли на почивка при резултат 1:0 в тяхна полза след гол на Кристиян Кочилов в 27-ма минута.След почивката наставникът на Банско пусна в игра новопривлеченият Виктор Шишков и не сгреши. В 49-та минута след атака по десния фланг на домакините последва центриране и Виктор Шишков с глава простреля вратаря на Витоша за 1:1.Футболистите на домакините търсеха начин да вкарат поне още едно попадение, но се оголваха често и това беше добре дошло за гостуващия отбор. На два пъти Китан Василев вкара попадания в 81-ва и 90-та минути и направи победата за своя отбор убедителна за 1:3.