Драма с дузпи на стадион "Дружба" изхвърли Добруджа от турнира за Купата на България (видео)

Отборът на Добруджа отпадна от турнира за Купата на България още в първия предварителен кръг.  „Жълто-зелените“ загубиха като домакини от Калиакра (Каварна) с 6:7 след дузпи. В редовното време двата отбора не успяха да излъчат победител, като завършиха наравно 2:2.На стадион "Дружба" първи в резултата поведоха гостите с гол на юношата на Левски Лионел Матодос, който бе изведен зад защитата на добричлии в 53-ата минута и не сгреши. В 72-ата минута влезлият като резерва Станимир Андонов успя да изравни. Три минути преди края каварненци за втори път поведоха в срещата чрез Мердин Мехмедов. След подновяването на играта Добруджа организира атака, която завърши с автогол на Мартин Мартинов. По този начин двата тима не излъчиха победител в редовното време и завършиха при резултат 2:2. При изпълнението на дузпи Александър Йовчев пропусна за Добруджа. Другия вторник е финалът на зона "Североизток", в който ще се изправят Калиакра (Каварна) и Черноморец (Балчик). Победителят се класира за 1/16-финалите на турнира за Купата на България и ще приеме на своя стадион елитния Локомотив (Пловдив).Снимка: Александър Стоянов/Centersport.org