Берое размаза Созопол в контрола (видео)

Берое победи с 5:1 срещу втородивизионния Созопол в контролна среща, играна на спортна база "Берое". Още след 35-40 секунди игра Георги Динков намери с дълъг пас Александър Колев в наказателното поле, където Георги Хашев извърши фаул и съдията отсъди дузпа. Александър Колев застана зад топката и беше точен за 1:0.В 14-ата минута Веселин Пенев центрира от ляво, Хашев изби с глава, топката премина по другия фланг, от където Венцислав Василев отново центрира, но този път по земя, а Ерик Почански засече с едно докосване в мрежата за 2:0.Две минути след почивката Борислав Цонев намери Емин Ахед на скорост по левия фланг. Юношата на Берое центрира в малкото наказателно поле където играчът на проби Карлос Охене се извиси над всички и отбеляза с глава за 3:0.Резултатът стана 4:0 в 55-ата минута когато Манга се освободи много добре и успя да центрира към точката за изпълнение за дузпа за Карлос Охене, който отбеляза втория си гол с фланелката на старозагорци.Точно 20 минути преди края Карлос Охене намери Маркитос, който подаде за Давид Манга. Французинът си поведе топката и от малък удар се разписа за 5:0. Гостите стигнаха до попадение в 84-ата минута, когато Емин Ахмед сгреши връщайки топката с глава към Михаил Михайлов, но кълбото попадна в пласирания добре Диян Христов, който овладя преди вратаря и насочи точно за 5:1.Следващият мач на Берое е срещу Локомотив (Горна Оряховица), а двубоят ще се проведе в Пловдив на 12 септември, понеделник, от 20.00 часа.Снимка: beroe.bg