Узбек грабна златото в бокса при 52-килограмовите

Шахобидин Зоиров от Узбекистан спечели олимпийската титла в категория до 52 килограма на турнира по бокс на Игрите в Рио де Жанейро.На финала Зоиров победи двукратния световен шампион Миша Алоян (Русия) по точки с 3:0 съдийски гласа. Руснакът спечели първия рунд, след което в следващите два Зоиров доминираше.За Алоян това е втори олимпийски медал след бронза в Лондон 2012. Той донесе втора титла за Узбекистан от боксовия турнир в Рио.Бронзовите медали спечелиха Йоел Финол (Венецуела) и Ху Цзянгуан (Китай). Българинът Даниел Асенов завърши на девето място в тази категория след победа и загуба. бокс, категория до 52 килограма (мъже): 1. Шахобидин Зоиров (Узбекистан) 2. Миша Алоян (Русия) 3. Йоел Финол (Венецуела) и Ху Цзянгуан (Китай)