Боро изпусна победата срещу Стоук (видео)

Завърналият се след седемгодишно отсъствие от Висшата лига Мидълзбро стигна само до 1:1 у дома срещу Стоук Сити в двубой от първия кръг в елита на Англия. Алваро Негредо вкара дебютния си гол в 11-ата минута, но попадение на Джердан Шакири (67) ядоса феновете на "Ривърсайд". Интересното е, че в титулярния състав на домакините имаше цели трима испанци: Виктор Валдес, Антонио Бараган и Негредо.Тимът на испанския треньор Айтор Каранка наложи първоначален домакински натиск, който даде резултат. В 11-ата минута Негредо вкара първия си гол за Боро след асистенция на Гастон Рамирес. Нападателят се разписа отблизо с глава, насочвайки топката в средата на вратата. Подаването също стана след изпълнение с глава. В 17-ата Марко Арнаутович намери Боян Къркич, след чийто изстрел топката профуча край гредата. В 29-ата Джердан Шакири качи топката на главата на Арнаутович, който стреля много близо до целта.В 51-ата Алберт Адома стреля покрай вратата. Седем минути по-късно Ерик Питърс асистира на Арнаутович, а ударът беше прекалено висок. В 67-ата Шакири изравни от пряк свободен удар, който сам заработи преди това. Бившият играч на Байерн (Мюнхен) прати топката в долния десен ъгъл - 1:1. До края на двубоя момчетата на Каранка не показаха достатъчно аргументи за още две точки.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ