Фелпс с 5-о време на 100 метра бътерфлай

Феноменалният Майкъл Фелпс се класира за 5-и пореден олимпийски финал на Игрите в Рио 2016, след като финишира втори в полуфинал №1 на дисциплината 100 метра бътерфлай. Фелпс, който вече спечели 4 златни медала в Рио, измина дистанцията за 51,58 сек., като бе изпреварен единствено от друг легендарен плувец Ласло Чех от Унгария, който спечели полуфинала с 51,57 сек. Спортист

Време Ласло Чех Унгария 51,57 сек Майкъл Фелпс Съединени щати 51,58 сек 3 Конрад Черняк Полша 51,80 сек 4 Пиеро Кодия Италия 51,82 сек 5 Санто Кондорели Канада 51,83 сек 6 Грант Ървайн Австралия 51,87 сек 7 Джеймс Гай Великобритания 52,10 сек 8 Куа Жен Уен Сингапур 52,26 сек Първите трима в полуфинал №2 дадоха по-добри времена от американския плувец. Джоузеф Скулинг от Сингапур спечели с време 50,83 сек., а след него финишираха Чад Льо Кло от ЮАР с 51,43 сек и Ли Джухао от Китай с 51,51 сек. Майкъл Фелпс ще стартира в коридор №5 утре сутринта в 04,12 часа в търсене на 5-и златен медал в Рио и общо 23-и във феноменалната му спортна кариера.