Фелпс с 5-о време на 100 метра бътерфлай

Феноменалният Майкъл Фелпс се класира за 5-и пореден олимпийски финал на Игрите в Рио 2016, след като финишира втори в полуфинал №1 на дисциплината 100 метра бътерфлай.

Фелпс, който вече спечели 4 златни медала в Рио, измина дистанцията за 51,58 сек., като бе изпреварен единствено от друг легендарен плувец Ласло Чех от Унгария, който спечели полуфинала с 51,57 сек.

52,26 сек
Първите трима в полуфинал №2 дадоха по-добри времена от американския плувец.
Джоузеф Скулинг от Сингапур спечели с време 50,83 сек., а след него финишираха Чад Льо Кло от ЮАР с 51,43 сек и Ли Джухао от Китай с 51,51 сек.
Майкъл Фелпс ще стартира в коридор №5 утре сутринта в 04,12 часа в търсене на 5-и златен медал в Рио и общо 23-и във феноменалната му спортна кариера.